PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : haccp almak istiyorum

gökayhilal
07.04.2015, 16:31
Arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum, mantı üretimi yapmak için mantı üretim tesisi kuracağız, bunun için ilçe tarımdan gelen yetkililer işletme kayıt belgesi alabilmemiz için haccp sistem tetkikine ait resmi formu doldurmamız gerektiğini söylediler, bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim, ıso 22000 standartlarını takip ederek bir el kitabımı oluşturmalıyım önce, hazırlamam gereken dokümanlar neler vs. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

Mr.Muhendis
07.04.2015, 22:18
Merhaba,

Bir Hazır Yemek İşletmesinde HACCP Sisteminin Kurulması (http://jotaf.nku.edu.tr/makaleler/y5.pdf)

Bir uzmandan yardım almanız sizin için iyi olacaktır. Yukarıdaki bağlantından bilgi alabilirsiniz.

gökayhilal
08.04.2015, 08:18
Çok teşekkür ederim, gönderdiğiniz araştırmayı inceleyeceğim, şu anda uzmandan yardım almamız zor gözüküyor, bir şey daha sormak istiyorum, ıso 22000 i kurmak istemiyoruz sadece haccp almamız gerek ıso 22000den ne aşamada faydalanmalıyım, tarımdan gelen bayanların verdiği listede el kitabı hazırlanmış mı vs. bir sürü soru var , daha önce çalıştığım işyerinde iso9001 almıştık kaliteye yabancı değilim sadece bilmem gereken iso 22000 i standart olarak önüme alıp onun gereklerini mi yapıcam yoksa haccp başlıbışına standartları var, farklı dokümantasyon mu gerektiriyor. Şimdiden teşekkürler.