PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : laborant ve veteriner sağlik bölümünden zootekni bölümününe geçiş

vedatbahar
18.02.2015, 14:57
ben laborant ve veteriner sağlik bölümünden dgs ile zootekni bölümününe geçiş yapmak istiyorum acaba kaçıncı sınıftan başlıyoruz genel olarak...bilgi alabilirmiyim :e010:

Mr.Muhendis
18.02.2015, 19:12
Son sınıftayken DGS'ye başvuru yapacaksınız. Temmuz ayındaki DGS'ye gireceksiniz. Aldığınız puana göre birkaç ay sonra tercih yapacaksınız ve kazanırsanız Eylül-Ekim gibi geçiş yaptığınız yerde devam edeceksiniz.

M.DURGUT
18.02.2015, 20:16
Okul kazandığınız takdirde ilk yılınızda muafiyet dersleriniz oluyor yani 2 yıllık okulunuzda aldığınız dersleri yeni kazandığınız fakültede almıyorsunuz.ilk yılınızda 1. ve 2. sınıftaki dersleri alıyorsunuz yani 1 ve 2 yi aynı anda götürüyorsunuz.daha sonra 3. ve ardından 4 e geçip bitiriyorsunuz.

vedatbahar
19.02.2015, 10:32
diyelim ki zootekniye geçiş yaptım .3. ncu sınıftan mı yoksa tekrardan birinci sınuftan mı başlayacağim bunu öğrenebilir miyim adana çukurova ya geçiş yapmak istiyorum ama kaçtan başlayacagımı bilmiyorum:e010:

Mr.Muhendis
19.02.2015, 11:11
diyelim ki zootekniye geçiş yaptım .3. ncu sınıftan mı yoksa tekrardan birinci sınuftan mı başlayacağim bunu öğrenebilir miyim adana çukurova ya geçiş yapmak istiyorum ama kaçtan başlayacagımı bilmiyorum:e010:

Sınıfın bir önemi yok. Önemli olan zorunlu olan dersleri alıp vermektir. Örneğin; 1. sınıf olarak başlarsınız ama 1. sınıftaki bütün dersleri saydırmış olduğunuz için 2. sınıftan ders alırsınız.

vedatbahar
20.02.2015, 15:15
peki bu bölümü öneriyor musunuz iş bulma olanakları nasıl yoksa veteriner hekimliği mi tercih edeyim kararsız kaldım:blink:

Mr.Muhendis
20.02.2015, 15:18
peki bu bölümü öneriyor musunuz iş bulma olanakları nasıl yoksa veteriner hekimliği mi tercih edeyim kararsız kaldım:blink:

İki bölümde bence güzel. Devleti düşünüyorsanız veterinerlik... Yanlış hatırlamıyorsam puanları daha düşük. Tabi 4-5 yıl sonra alım sayıları ne olur bilemiyoruz.