PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2015 Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı

Sayfa : [1] 2

Mr.Muhendis
30.11.2014, 21:23
2015 yılında yapılacak olan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı paylaşımlarını buradan yapalım. Sınavın kısaca geçmişine bakacak olursak;

* 2010 yılında ilk kez ve yılda 1 kere yapıldı.
* 2011 ve 2012 yıllarında yılda 2 kez yapıldı.
* 2013 ve 2014 yıllarında yılda 1 kez yapıldı.

http://upload.ziraatciyiz.biz/images/2015/10/09/8KDeq.gif Tarihler KESİNLEŞMİŞTİR. Detayları aşağıdaki gibidir:

Başvuru Tarihleri: 19 Ekim 2015 - 04 Kasım 2015

Sınav Giriş Belgeleri: 30 Kasım - 6 Aralık 2015 (http://gazisem.gazi.edu.tr/ adresinden alabilirsiniz.)

Sınav Tarihi: 6 Aralık 2015

Sınav Giriş Ücreti: 70 TL (Sınava girecek aday, sınav katılım ücretini herhangi bir Türkiye Halk Bankası A.Ş. subesinden, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Uydu Şubesi Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi TR830001200129400006000412 IBAN no'lu tahsilat hesabına herhangi bir havale ücreti ödenmeksizin şahsen yatıracaktır. Şube dışında, ATM veya internet yoluyla, posta ve benzeri diğer yollarla yatırılan sınav ücretleri dikkate alınmayacaktır.)

Sınav Saati ve Süresi: 10:00 ve 120 dakika

Sınav Soru Sayısı: 100

Geçme Notu: 70

Sonuç Açıklanma Tarihi: 23 Aralık 2015

Başvuru Belgeleri:

Sınava katılmak isteyen kişilerden istenecek belgeler;

a) Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu, (Şuradan (http://www.tarim.gov.tr/EYYDB/Belgeler/TDYH/sinav_uygulama_esaslari.pdf) ulaşabilirsiniz. Sayfa 14'ten itibaren... Ek1: Merkez birimlerinde çalışan personel için düzenlenecektir. Ek2: Kamuda çalışan personel için düzenlenecektir. Ek3: Kamu dışında çalışan kişiler için düzenlenecektir.)

b) Nüfus cüzdanı fotokopisi,

c) Sınav katılım ücret dekontu,

ç) Öğrenim durumunu gösteren belge. Tarımla ilgili lisans mezunları için lisans diploması esas alınır. Ancak tarımla ilgili lisans mezunu olup tarımla ilgili farklı bir bölümde yüksek lisans eğitimini tamamlayan başvuru sahiplerinden lisansüstü bölümde sertifika talep etmeleri halinde lisans diploması ile birlikte lisansüstü öğrenim durumlarını gösterir belge esas alınır. Öğrenim durumunu gösteren belgede sadece program ismi yazıyorsa bu kişilerden ayrıca transkript istenir.

d) Dört adet vesikalık fotoğraf,

e) Uzman tarım yayımcısı sertifikası almak için en az üç yıl süre ile kamuda, tarımsal yayım hizmetlerinde çalıştığını gösteren İl Müdürü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge,

f) Uzman tarım danışmanı sertifikası almak için başvuranların en az üç yıl süreyle sivil toplum örgütlerinde veya özel sektörde tarımsal danışmanlık hizmetlerinde çalıştıklarını gösteren belge, iş sözleşmesi ile ilgili döneme ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini gösteren belge,

g) Bakanlık merkez / taşra teşkilatlarında en az üç yıl süre ile tarımsal yayım hizmetinde çalışmış olup emekli veya istifa etmiş olanlardan, Uzman Tarım Danışmanı Sertifikası almak için İl Müdürü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge,

ğ) İlk defa sertifika düzenlenecek kişiler için; mezun olduğu fakültenin başka bir bölümünden sertifika almak isteyen adaylardan bu bölümde beş yıl süre ile çalıştıklarını gösteren belge; kamuda İl Müdürlüğü / çalıştığı birimin en üst amiri onaylı belge, kamu dışında ise çalıştığı kurum / kuruluş onaylı belge, iş sözleşmesi ve ilgili döneme ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini gösteren belge,

h) Sınav başvuru evrakları, asılları görülmek sureti ile Bakanlık merkez ve taşra birimleri tarafından onaylanır.

ı) Sınava başvuru sırasında deprem, yangın doğal afet vb. olağandışı durumların vuku bulması halinde matbu başvuru formu hariç diğer evraklar İl Müdürlüğünce sınavdan sonra talep edilebilir.

http://i.hizliresim.com/8QkPdQ.png

Sınavla İlgili S.S.S

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-t8265.html)

Kitap Talep

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Kitabı en son 2013 başlarında güncellendi. Yeni kitap hakkında bilgiyi aşağıda verdiğimiz iletişim adreslerden alabilirsiniz. Kitap siparişi vermeden önce bilgi almanız yararınıza olacaktır.
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Kitabı Talep Eden Adaylar Kitap Ücretini Yatırdıktan Sonra Formda Yer Alan Bilgileri Eksiksiz Doldurarak Online Göndermeleri Durumunda Kitapları Vermiş Oldukları Adreslerine Kargo Edilecektir.

MEVZUAT

5488 Sayılı Tarım Kanunu (http://www.ziraatciyiz.org/_docs/tyds/5488-sayili-tarim-kanunu.pdf)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında 639 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (http://www.ziraatciyiz.org/_docs/tyds/639-sayili-khk.pdf)

Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik (http://www.ziraatciyiz.org/_docs/tyds/tyds-yonetmelik.pdf)

Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmetleri Uygulama Esasları (http://www.ziraatciyiz.org/_docs/tyds/tyds-hizmetleri-uygulama-esaslari.zip)

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları (http://www.ziraatciyiz.org/_docs/tyds/tyds-sinav-uygulama-esaslari.zip)

Geçmiş Yılların Sınav Soruları ve Cevapları

Önceki dönemlerde yapılan sınavların sorularına buradan (http://www.ziraatciyiz.biz/gecmis-yillarin-tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-sorulari-ve-cevaplari-t8656.html) ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz ücreti karşılığında müdürlükten kitabı temin edebilirsiniz.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Hakkında bilgi almak için;

Adres: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü Gayret Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 3.Km No:36 06170 Yenimahalle / ANKARA
E-posta : ankara.utem@gthb.gov.tr
Telefon : +90 (312) 315 61 04
Belgegeçer : +90 (312) 343 30 77

Kuruma gitmek isterseniz ulaşım bilgileri:

Havaalanından Ulaşım: Havaalanından toplu ulaşım araçları ile AŞTİ'ye geldikten sonra Ankaray ve Metro kullanmak suretiyle İvedik Metro Durağından Eğitim Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Raylı Sistem ve AŞTİ'DEN İle Ulaşım: AŞTİ Ankaray ile Kızılay durağından Metroya transit geçiş yaparak, İvedik metro durağından Eğitim Merkezimize ulaşabilirsiniz. Detaylı görünüm için haritayı inceleyin.

Toplu Taşıma Araçları İle Ulaşım: Kızılay veya Sıhhiye otobüs duraklarından İstanbul Yolu güzergahını kullanan tüm toplu taşıma araçları ile Eğitim Merkezimize ulaşılabilir.

ugur.
07.12.2014, 23:46
Ben şubatta mezun oluyorum başvuramıyormuyum yani? 3 yıl bir yerde çalışmam mı gerekiyor ?

Mr.Muhendis
08.12.2014, 07:31
Ben şubatta mezun oluyorum başvuramıyormuyum yani? 3 yıl bir yerde çalışmam mı gerekiyor ?

f) Uzman tarım yayımcısı ve uzman tarım danışmanı sertifikası almak için başvuranların en az üç yıl süreyle kamuda, sivil toplum örgütlerinde veya özel sektörde tarımsal yayım veya danışmanlık hizmetlerinde çalıştıklarını gösterir belge,

"Uzman" olmak için bu şart gerekli. Danışmanlık belgesi için mezun olmanız yeterli.

mardinli
12.12.2014, 01:05
tarla bitkileri son sınıf öğrencisiyim haziranda mezun olacam sınava başvura bilirmiyim

Mr.Muhendis
12.12.2014, 08:01
tarla bitkileri son sınıf öğrencisiyim haziranda mezun olacam sınava başvura bilirmiyim
Başvuru tarihleri henüz belli değil. Başvurunun son gününe kadar mezun olabilirseniz (çıkış almak yeterli) sınava girme hakkı elde edebilirsiniz.

M.DURGUT
16.12.2014, 19:53
2 yıllık tekniker olanlar bu sınava girebiliyor mu? birde bu sınavın geçen sene son kez yapıldığını duymuştum.tekrar olma durumu mu var?

Mr.Muhendis
16.12.2014, 20:01
2 yıllık tekniker olanlar bu sınava girebiliyor mu? birde bu sınavın geçen sene son kez yapıldığını duymuştum.tekrar olma durumu mu var?

Evet, girebilir. Yapılmayacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Sadece bir tahmin, duyum vs. olabilir.

M.DURGUT
16.12.2014, 20:05
peki bayilik sınavı hakkında bir bilginiz var mı? 2015 de yapılacak mı acaba

Mr.Muhendis
16.12.2014, 20:35
peki bayilik sınavı hakkında bir bilginiz var mı? 2015 de yapılacak mı acaba

Bir iki ay önce UTEM'le de GKGM'yle de görüşmüştüm. Sınavın ne yapılacağını ne de yapılmayacağını söylüyorlar. Bilinen tek şey; şu an için kesin bir bilgi olmadığı... Benim tahminim, 2015 yılı içerisinde her iki sınav da olacaktır.

Bayilik sınavıyla ilgili bilgiyi şuradan alabilirsiniz: 2015 Zirai İlaç Bayilik Sınavı Başvuru ve Sınav Tarihi (http://www.ziraatciyiz.biz/2015-zirai-ilac-bayilik-sinavi-basvuru-ve-sinav-tarihi-t12113.html)

ysncavus
21.01.2015, 00:11
merhaba arkadaslar bu sınavla sanırım bir sertifika kazanıyoruz ve sonuc olarak bu sınav herhengı bır kuruma atanmaya yarar bir sınav degildir dogrumudur? ve cok faydalı olacakmıdır bu sertifika olanlar ya da almaya niyeti olan arkadaşlar degerlendirebilirmisiniz.. tesekkurler!

Mr.Muhendis
21.01.2015, 07:22
merhaba arkadaslar bu sınavla sanırım bir sertifika kazanıyoruz ve sonuc olarak bu sınav herhengı bır kuruma atanmaya yarar bir sınav degildir dogrumudur? ve cok faydalı olacakmıdır bu sertifika olanlar ya da almaya niyeti olan arkadaşlar degerlendirebilirmisiniz.. tesekkurler!
Evet, doğru. Şu konudan bilgi alabilirsiniz: http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=11001

dertler
21.01.2015, 15:43
tabiyki de herhangi bir resmi kuruma giriş için bir garanti vermiyor özel sektörde çalışmana imkan tanıyacak bir belgedir danışmanlık belgesi için konuşuyorum ben. 60 tane çiftçi alabiliyorsun bu çiftçilere danışmalık hizmeti veriyorsun devlette sana bu çiftçilerin ücretlerini ödüyor ya da danışmanlık şirketlerinde işe giriyorsun ayrı olarak sana bir iş kapısı olmuş oluyor kısaca

ugur_81
27.01.2015, 20:06
SERTBEST TARIM DANIŞMANLIĞI YAPMAK İSTİYORUM. KISACA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNABİLİRSENİZ MEMNUN OLURUM. İYİ AKŞAMLAR...

Mr.Muhendis
28.01.2015, 08:53
SERTBEST TARIM DANIŞMANLIĞI YAPMAK İSTİYORUM. KISACA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNABİLİRSENİZ MEMNUN OLURUM. İYİ AKŞAMLAR...

Şu konudan bilgi alabilirsiniz: http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=11001

erdemdem
12.02.2015, 14:41
Merhaba, ben Su Ürünleri Mühendisligi mezunuyum bu sınava katılabilir miyim ? Ziraat fakulteleri mezunlari ibaresi var. Su urunleri muhendisligi bolumu bazi üniveristelerde Ziraat fakultelerine bagli bir bolum ( Ankara Universitesi gibi. ) Kesin bilgiye nereden ulaşabilirim?

Mr.Muhendis
12.02.2015, 14:50
Merhaba, ben Su Ürünleri Mühendisligi mezunuyum bu sınava katılabilir miyim ? Ziraat fakulteleri mezunlari ibaresi var. Su urunleri muhendisligi bolumu bazi üniveristelerde Ziraat fakultelerine bagli bir bolum ( Ankara Universitesi gibi. ) Kesin bilgiye nereden ulaşabilirim?

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavına kimler katılabilir?

Tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına lise (Tarım/Ziraat Meslek/Teknik Liseleri, Veteriner Sağlık Meslek Lisesi, Ev Ekonomisi Meslek Liseleri, Laborant Meslek Liseleri), önlisans ve lisans düzeyinde gıda ve tarımsal alandan mezun herkes katılabilir.

Kaynak: http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-t8265.html

Bu ibareye göre katılabilirsiniz. Kesin bilgiyi UTEM'den alabilirsiniz.

kanivar
20.02.2015, 21:59
Bahçe bitkileri son sınıf öğrencisiyim sınava girebilir miyim ?

Mr.Muhendis
21.02.2015, 14:59
Bahçe bitkileri son sınıf öğrencisiyim sınava girebilir miyim ?
Maalesef.

su12ltan
27.02.2015, 15:45
gıda teknikeri mezunuyum şu an bitki koruma 3.sınıf öğrencisiyim başvuru şartı olarak mezun olduğumu gösteren üniversite
çıktı fotokopisi yeterlimi?

Mr.Muhendis
27.02.2015, 16:05
gıda teknikeri mezunuyum şu an bitki koruma 3.sınıf öğrencisiyim başvuru şartı olarak mezun olduğumu gösteren üniversite
çıktı fotokopisi yeterlimi?

Bitki sağlığı içerikli bir ders aldıysanız tekniker olarak girebilirsiniz. Başvururken önlisans diploma ve transkriptini götüreceksiniz.

mdmlrt
02.03.2015, 00:11
tahmini mart ayı demişsiniz ama bir gelişme yok sanırım doğrumudur?

---------- Mesaj eklendi (00:11) ---------- Önceki mesaj (00:10) ----------

mart ayı demişsiniz ama sanırım gelişme yok doğrumu?

Mr.Muhendis
02.03.2015, 07:04
tahmini mart ayı demişsiniz ama bir gelişme yok sanırım doğrumudur?

---------- Mesaj eklendi (00:11) ---------- Önceki mesaj (00:10) ----------

mart ayı demişsiniz ama sanırım gelişme yok doğrumu?
Evet.

dertler
02.03.2015, 11:43
dört gözle bekliyorum ya bir açıklasalar da bir rahatlasam iyice gerildim her gün gözüm internette utemden gelecek haber de :)

dertler
03.03.2015, 11:41
az önce aradım utemi herhangi bir kesin bilgi yok dediler genel müdürlük karar alıyormuş herhangi bir karar bildirilmemiş sınavın olup olmayacağıyla alakalı zaman zaman arayın ya da internet sitemizden takip edin dediler

ebrutekniker
04.03.2015, 00:31
Ben laborant ve veteriner saglik son sinifim haziranda mezun olcam acaba basvuru basladiginda ben ogrenci islerinden okuduguma dair belge alsam bolmumun adi yazili kabul olunur mu kafam karisti bir yardimci olsaniz sinav icin kitabi bile istedim tarimsal danismanlik icin bolmum uygun haziranda mezunum girebilirmiyim oyle

Mr.Muhendis
04.03.2015, 06:45
Ben laborant ve veteriner saglik son sinifim haziranda mezun olcam acaba basvuru basladiginda ben ogrenci islerinden okuduguma dair belge alsam bolmumun adi yazili kabul olunur mu kafam karisti bir yardimci olsaniz sinav icin kitabi bile istedim tarimsal danismanlik icin bolmum uygun haziranda mezunum girebilirmiyim oyle

Sınavın son başvuru tarihinden önce mezun olmalısınız. Henüz başvuru tarihleri kesinleşmedi.

dertler
06.03.2015, 08:14
sınavla alakalı bilgi alabilir miyim diye tarım bakanlığına mail atmıştım dün öğlen itibari ile mailime istinaden gelen cevapta sınavın temmuz 2015 yılı içerisinde yapılması planlandığını tüm detayların sınav tarihinden 45 gün önce tarim.gov.tr adresinden duyrulacağını belirttiler. ilgilenen ve merakla bekleyen arkadaşlara duyrulur

Ayselertekin
06.03.2015, 12:37
Arkadaşlar bu sınav başvuru tarihi ne zaman bilgisi olan var mı?

Mr.Muhendis
06.03.2015, 13:28
Arkadaşlar bu sınav başvuru tarihi ne zaman bilgisi olan var mı?

Kesin tarih belli değil. Tahmini sınav tarihi Temmuz 2015.

CagdasEFE
13.03.2015, 19:31
ön lisans süt ve ürünleri teknikeriyim ziraat fak daha bitmedi önlisanstan baş vuru yapabiliyormuyum

Mr.Muhendis
13.03.2015, 21:27
ön lisans süt ve ürünleri teknikeriyim ziraat fak daha bitmedi önlisanstan baş vuru yapabiliyormuyum

Evet.

CagdasEFE
15.03.2015, 19:13
süt ve ürünleri ön lisasn mezunuyum danışmanlık sınavına girebiliyormuyum

Mr.Muhendis
15.03.2015, 20:58
süt ve ürünleri ön lisasn mezunuyum danışmanlık sınavına girebiliyormuyum

Evet.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavına kimler katılabilir?

Tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına lise (Tarım/Ziraat Meslek/Teknik Liseleri, Veteriner Sağlık Meslek Lisesi, Ev Ekonomisi Meslek Liseleri, Laborant Meslek Liseleri), önlisans ve lisans düzeyinde gıda ve tarımsal alandan mezun herkes katılabilir.

Kaynak: http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-t8265.html

dertler
20.03.2015, 15:22
bilen biliyordur arkadaşlar ama ben yeni öğrendim sizlere de hatırlatmak ihtiyacı hissettim. kim hangi bölümden mezun olduysa o bölüm üzerinden danışmanlık yapabiliyor. ona göre hazırlanın ve girin sınava

ycan86
22.03.2015, 22:58
tarım makinaları bölümü mezunu ziraat mühendisi için danışmanlık belgesini almak mantıklı
olurmu? makina bölümü mezunlarının tarım danışmanı olarak iş imkanları var mıdır varsa nelerdir? iş ilanlarında makina bölümü mezunu tarım danışmanı arayan görmedim.bu konuda bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim.

Mr.Muhendis
22.03.2015, 23:12
tarım makinaları bölümü mezunu ziraat mühendisi için danışmanlık belgesini almak mantıklı
olurmu? makina bölümü mezunlarının tarım danışmanı olarak iş imkanları var mıdır varsa nelerdir? iş ilanlarında makina bölümü mezunu tarım danışmanı arayan görmedim.bu konuda bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim.

İmkanınız varsa sınava girin. Yarın ne olacağı belli olmaz.

anlsygn
28.03.2015, 20:40
Ya arkadaşlar geçen sene hatırladığım kadarıyla başvurular bu tarihlerdeydi hatta askerde olduğum için kaçırmıştım başvuruları. Hala açıklanmadımı hergün takip ediyorum ama ?

Mr.Muhendis
29.03.2015, 09:57
Ya arkadaşlar geçen sene hatırladığım kadarıyla başvurular bu tarihlerdeydi hatta askerde olduğum için kaçırmıştım başvuruları. Hala açıklanmadımı hergün takip ediyorum ama ?

Henüz bir açıklama yok.

Esra DENİZ
01.04.2015, 15:01
hayırlı günler acaba sınavın ne zaman yapılacagı konusunda net bırsey bılen var mı?

---------- Mesaj eklendi (15:01) ---------- Önceki mesaj (14:59) ----------

pardon üst yazıyı sonradan gördüm inş net bır tarih verilir erkenden

Mr.Muhendis
01.04.2015, 15:28
hayırlı günler acaba sınavın ne zaman yapılacagı konusunda net bırsey bılen var mı?

pardon üst yazıyı sonradan gördüm inş net bır tarih verilir erkenden

Kesin bir tarih verilmiyor. Netleşince duyuracaklarını söylüyorlar. Yani, klasik "politik" bir açıklama.

serrac
02.04.2015, 15:01
merhaba danısmanlıgın bıze kazandıracakları nedır bıraz bılgı verebılırmısınız neler yapılabılır bu belgeyı almaya hak kazanırsak

Mr.Muhendis
02.04.2015, 15:28
merhaba danısmanlıgın bıze kazandıracakları nedır bıraz bılgı verebılırmısınız neler yapılabılır bu belgeyı almaya hak kazanırsak

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sertifikası Hakkında (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sertifikasi-hakkinda-t11001.html)

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-t8826.html)

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-t8265.html)

gül esmer
15.04.2015, 16:58
bi konuda bilgi almak istiyorum tarımsal danışmanlık sınavı tarihi henüz açıklanmamış ne zaman yapılacak sınav bilginiz var mı?

Mr.Muhendis
15.04.2015, 17:04
bi konuda bilgi almak istiyorum tarımsal danışmanlık sınavı tarihi henüz açıklanmamış ne zaman yapılacak sınav bilginiz var mı?

Dediğiniz gibi herhangi bir açıklama vs. yok.

ercüment-01
26.04.2015, 14:00
iyi günler Ben ön lisans zeytincilik ve zeytin işleme teknolojisi mezunuyum bu sınava girip tarımsal danışmanlık belgesi alabilirmiyim ?

suu27
26.04.2015, 20:35
merhaba ben ön lisans organik tarım mezunuyum sınava basvurabilirim öyle degil mi birde 2013 basım kitap var diyo yazıyo 2014 basım yokmu yardımcı olursanız sevinirim.

Mr.Muhendis
26.04.2015, 23:40
iyi günler Ben ön lisans zeytincilik ve zeytin işleme teknolojisi mezunuyum bu sınava girip tarımsal danışmanlık belgesi alabilirmiyim ?
Merhaba. Evet.
merhaba ben ön lisans organik tarım mezunuyum sınava basvurabilirim öyle degil mi birde 2013 basım kitap var diyo yazıyo 2014 basım yokmu yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba. Son çıkan baskı bu. Bildiğiniz gibi önemli bir şey yoksa her yıl güncelleme yapılmaz.

mustafa dal
02.05.2015, 11:02
mrb arkadaş noldu bu sınav olmayacak bu sene heralde bilgisi olan varsa bizide bilgilendirsin sinavin olup olmayacağı konusunda

Mr.Muhendis
02.05.2015, 11:33
mrb arkadaş noldu bu sınav olmayacak bu sene heralde bilgisi olan varsa bizide bilgilendirsin sinavin olup olmayacağı konusunda

Merhaba,

Hâlâ net bir şey söylenmiyor.

burcu.zor
03.05.2015, 14:43
Artk başvuru tarihleri açıklansa ne zaman açıklanacakbilgi verir misiniz

Mr.Muhendis
03.05.2015, 15:00
Artk başvuru tarihleri açıklansa ne zaman açıklanacakbilgi verir misiniz

Dediğimiz gibi ilgili birim kesin bir bilgi vermiyor.

guvenkaragoz
06.05.2015, 13:20
son başvuru tarihini biliyormusunuz

Mr.Muhendis
06.05.2015, 13:27
son başvuru tarihini biliyormusunuz

Başvurular henüz başlamadı, tarihler kesinleşmedi.

Esra DENİZ
11.05.2015, 15:20
Hayırlı Günler bu sene 2015 Yılında Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılacak mı eger bu konuda yetkılı bırılerı varsa yardımcı olabılır mı bana

osmanguner
11.05.2015, 19:09
Bu sınava girersek atamada istenir mi bu belge

Mr.Muhendis
11.05.2015, 20:18
Hayırlı Günler bu sene 2015 Yılında Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılacak mı eger bu konuda yetkılı bırılerı varsa yardımcı olabılır mı bana

Henüz belli değil.

Bu sınava girersek atamada istenir mi bu belge

Hayır. Atamayla bu belgenin şu an için hiç bir alakası yok.

liderfunk
12.05.2015, 16:23
2015 Danışmanlık Sınavı deyince birden umutlandık. Tekrardan ana başlık olarak anasayfada olunca belli mi oldu diye sevindim Temmuz olması çok iyi olurdu fakat görünen o ki Bakanlık yapmamakta direniyor. Yılda 2 olan sınav 1'e düşürdüler şimdi de hiç yapmasalar şaşırmam...!! Çünkü Danışmanlık yönetmeliği çok karmaşık bir hal aldı.

dertler
15.05.2015, 17:35
2015 Danışmanlık Sınavı deyince birden umutlandık. Tekrardan ana başlık olarak anasayfada olunca belli mi oldu diye sevindim Temmuz olması çok iyi olurdu fakat görünen o ki Bakanlık yapmamakta direniyor. Yılda 2 olan sınav 1'e düşürdüler şimdi de hiç yapmasalar şaşırmam...!! Çünkü Danışmanlık yönetmeliği çok karmaşık bir hal aldı.

o nada nasip diyeceğiz artık. denildiği gibi kimse net bir tarih vermiyor en son ben görüştüğümde bakanlıktaki yetkili temmuz ayında yapmayı planlıyoruz demişti bakalım mayıs daha bitmedi her an açıklanabilir sınav tarihleri. beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok maalesef:confused::confused:

cqner
15.05.2015, 18:54
Yayım sınavı hakkında herhangi bir gelişme var mı ?

Mr.Muhendis
16.05.2015, 00:10
Yayım sınavı hakkında herhangi bir gelişme var mı ?
Yok.

kolkıran
16.05.2015, 22:30
merhabalar danışmanlık sınavı mayısta başvurular başlanılacak diye yazılmıştı ama şimdi ise hangi ayda yapılacak diye belirtilmemiş kesin bir bilgi yokmu

Mr.Muhendis
17.05.2015, 08:28
merhabalar danışmanlık sınavı mayısta başvurular başlanılacak diye yazılmıştı ama şimdi ise hangi ayda yapılacak diye belirtilmemiş kesin bir bilgi yokmu

Merhaba,

Geçtiğimiz yıllara bakılarak yapılan tahminlerdi. Ancak, henüz kesin bir şey olmadığı gibi, "olabilir" de denilmiyor.

tbtayla
19.05.2015, 14:42
merhabalar tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının başvuru tarihleri belli mi?

Mr.Muhendis
19.05.2015, 17:35
merhabalar tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının başvuru tarihleri belli mi?

Merhaba,

Ne yazık ki hayır.

faris taş
20.05.2015, 15:43
Arkadaşlar bu sene tarımsal danışmanlık sınavı yapılacak mı yapılmayacak mı bir bilgisi olan arkadaşlar yok mu bu konu hakkında neden gerekli açıklama yapılmıyor
Başvurular mayıs ayındadır deniliyordu şimdi onu da kaldırmışlar...
:confused:

Mr.Muhendis
20.05.2015, 15:47
Arkadaşlar bu sene tarımsal danışmanlık sınavı yapılacak mı yapılmayacak mı bir bilgisi olan arkadaşlar yok mu bu konu hakkında neden gerekli açıklama yapılmıyor
Başvurular mayıs ayındadır deniliyordu şimdi onu da kaldırmışlar...
:confused:

Bakanlık kesin bir açıklama yapmıyor. Onların resmi olarak duyuruna kadar söylenen, yazılan tarihlerin hepsi tahminidir.

tbtayla
20.05.2015, 20:01
tarımsal yayım ve danışmanlık sınavı başvuru tarihi hakkında bir açıklama mevcut mu

Mr.Muhendis
20.05.2015, 20:03
tarımsal yayım ve danışmanlık sınavı başvuru tarihi hakkında bir açıklama mevcut mu

Hayır ne yazık ki.

ilye
20.05.2015, 23:21
Sınav olmama ihtimalide var bi dedikoduda seçimlerden sonra olabilir deniliyor, inşallah olurda sınava girmek olanların ümitlerini boşda kalmaz
. sınava çalışanlar varmı buarada

esat
21.05.2015, 14:55
hocam başvurular şimdi yapılıyor mu yani kabul ediliyor mu peki..

Mr.Muhendis
21.05.2015, 15:51

Resmi olarak başvurular başlamadı.

ilye
21.05.2015, 22:57

Yok kardeşim daha sınav olacağı bile açıklanmadı

toprak müh
26.05.2015, 14:08
tarımsal danışmanlık sınavı eylül-ekim gibi yapılacağı söyleniyor

Ela özgen
26.05.2015, 15:37
Merhaba arkadaşlar, Bu yıl yayım ve danışmanlık sınavı olacak mı? Mr. Mühendis cevap verirseniz sevinirim.

---------- Mesaj eklendi (15:37) ---------- Önceki mesaj (15:35) ----------

tarımsal danışmanlık sınavı eylül-ekim gibi yapılacağı söyleniyor

Bu bilgiyi nereden duydunuz. Umarım doğrudur. 😳

toprak müh
26.05.2015, 15:46
Merhaba arkadaşlar, Bu yıl yayım ve danışmanlık sınavı olacak mı? Mr. Mühendis cevap verirseniz sevinirim.

---------- Mesaj eklendi (15:37) ---------- Önceki mesaj (15:35) ----------

Bu bilgiyi nereden duydunuz. Umarım doğrudur. 😳
bakanlık yetkilileri

dertler
27.05.2015, 08:52
umarım olur denildiği tarihte ben de sorduğumda temmuz gibi yapmayı planlıyoruz demişlerdi

tubifex
30.05.2015, 15:39
son sınıfta okuyan bizler için iyi olacak sınav tarihinin geç olması. mezun olup başvuru yapabiliriz inşallah.

AybarsK
06.06.2015, 13:44
Aradım mail attım bimerden ulaştım, henüz kesin bişey diyen yok :/ inşallah en kısa zamanda açılır arkadaşlar

AybarsK
08.06.2015, 11:40
Mail geldi bimer den arkadaşlar, eylül ayı gibi planlanıyormuş sınav

haticeperuz
10.06.2015, 12:23
hocam gün aralıkları belli belli değil mi bizi bilgilendirir misiniz kaçırmayalım sınavı iyi günler

Mr.Muhendis
10.06.2015, 12:58
hocam gün aralıkları belli belli değil mi bizi bilgilendirir misiniz kaçırmayalım sınavı iyi günler
Maalesef. Kesinleşince buradan ve Facebook, Twitter sayfalarımızdan duyuracağız.

omü ziraat
10.06.2015, 19:22
tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına önlisans tarım makinalaları bölümmezunları başvurabiliyormu.

Mr.Muhendis
10.06.2015, 23:09
tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına önlisans tarım makinalaları bölümmezunları başvurabiliyormu.

Evet.

AybarsK
12.06.2015, 01:53
Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri kapsamında tarımsal danışmanlık sertifika sahibi 12.010 kişi bulunmaktadır. Bu kişilerden sadece 2382’ü aktif olarak çalışmaktadır. Tarım danışmanı sertifikasına sahip olup halen sistemde aktif olarak çalışmayan kişi sayısı fazla olduğundan ivedi olarak bir sınav planlamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitim kurumlarında Haziran ayında mezun olan kişilerinde sınava katılımını sağlamak için tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının Eylül ayında yapılması planlanmaktadır. Sınav tarihi ile ilgili gerekli duyurular Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüklerinde, Bakanlığımız web sitesinden yapılacaktır..
Bana gelen mail budur arkadaşlar kesin tarih yok, ama eylülde planlanıyor. Takip etcez inşallah açılıcak.

cqner
22.06.2015, 09:38
İyi günler.önlisans mezunuyum dgs ye hazırlanıyorum.danışmanlık sınavına da gireceğim.Hem okuyup hem de danışmanlık yapabiliyor muyuz ? Teşekkürler simdiden

Mr.Muhendis
22.06.2015, 11:34
İyi günler.önlisans mezunuyum dgs ye hazırlanıyorum.danışmanlık sınavına da gireceğim.Hem okuyup hem de danışmanlık yapabiliyor muyuz ? Teşekkürler simdiden

Yapabilirsiniz.

oguzhan2525
02.07.2015, 17:54
Sınav Başvuru son tarihi ne zaman ? Temmuz yazmıssınız temmuz ayı sonuna kadar mı ? ve sınav Ankarada mı yapılıyor..Bilgi verirmisiniz ?

tubifex
02.07.2015, 18:22
Sınav Başvuru son tarihi ne zaman ? Temmuz yazmıssınız temmuz ayı sonuna kadar mı ? ve sınav Ankarada mı yapılıyor..Bilgi verirmisiniz ?

sınava başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. evet ankarada yapılıyor.

suna hüsne
07.07.2015, 08:39
Yaklaşık 2 hafta önce bimer e mesaj yazdım sınav ile ilgili, sınavın eylül -ekim gibi yapılmasının planlandığını yazdılar..Dün il gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğünde bu konu ile ilgili memuru aradım..sınavın olamayabileceğini,yapılırsa yılbaşını bulacağını söyledi..Yani kimse kesin bilgi vermiyor..Neden süre bu kadar uzatıldı anlayabilmiş değilim..

tubifex
27.07.2015, 11:23
Geçen hafta Bimere yolladığım mesaja gelen cevap arkadaşlar: "Tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının Aralık ayında yapılması planlanmaktadır."

Tarih net değil. Kitabı satın alıp çalışmak için henüz erken mi sizce?

Mr.Muhendis
27.07.2015, 11:36
Geçen hafta Bimere yolladığım mesaja gelen cevap arkadaşlar: "Tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının Aralık ayında yapılması planlanmaktadır."

Tarih net değil. Kitabı satın alıp çalışmak için henüz erken mi sizce?

Acele etmeden çalışıyım derseniz çok erken sayılmaz. Ama yaklaşık 40-45 günlük süre bence rahat rahat çalışmak için yeterli gelir.

Efsun
27.07.2015, 20:35
Zaten geçen yıl sınavdan 69 aldım sınavı geçemedim artık bu sınav tarihi açıklansın :(

milanokan21
11.08.2015, 13:50
Arkadaşlar net bilgiyi az önce gıda tarım bakanlığının eğitim daire başkanlığını arayarak aldım. Sınav kesin olarak Aralık ayında yapılacakmış

özlem altin
15.08.2015, 16:47
sınav ne zaman olacak bilen biri cevap yazsın:icon_eek::icon_eek::icon_eek::dayak::e010:: e010::e010::e010::e010::e010::e010:

Mr.Muhendis
15.08.2015, 19:15
sınav ne zaman olacak bilen biri cevap yazsın:icon_eek::icon_eek::icon_eek::dayak::e010:: e010::e010::e010::e010::e010::e010:
Bir üstteki mesaja ya da ilk sayfaya bakınız.

Efsun
16.08.2015, 21:37
Ya biri bugün bana bu yıl son kez sınav yapılacakmış ve danışmanlık sertifikası olanlara da kadro verilecekmiş dedi bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili ??? Lütfen cvp yazın

tubifex
16.08.2015, 22:05
utemin sitesinde tyds nin devlet kadrolarına yerleştirilmede kullanılan bir sınav olmadığı yazıyor.

Mr.Muhendis
16.08.2015, 23:16
Ya biri bugün bana bu yıl son kez sınav yapılacakmış ve danışmanlık sertifikası olanlara da kadro verilecekmiş dedi bir bilginiz var mı bu konuyla ilgili ??? Lütfen cvp yazın

Hem son kez yapılacak hem de sertifikası olanlara kadro verilecek... Vay be. O biri tam olarak ne iş yapıyor ?

Efsun
17.08.2015, 09:44
Bitki korumadan yeni mezun olmuş. Öyle bişey yok değil mi ?

Mr.Muhendis
17.08.2015, 10:14
Bitki korumadan yeni mezun olmuş. Öyle bişey yok değil mi ?

tubifex'in dediği gibi UTEM'in sitesinde yazıyor; bu sınav "devlete alım yapalım" diye yapılmıyor. Özel sektörde çalışacak veya kendi işini kuracaklara imkan tanıyor. Sertifikalı olanları işe alacak olsalar Targel personelini seçerken buna dikkat ederlerdi, sadece sertifikası olanları alırlardı.

2-3 yıldır sınavla ilgili bilgiler gelene kadar "sonmuş, son kez yapılacakmış" deniyor. Kim dedi denildiğinde "öyle diyorlar" deniyor. Tamam da kim diyor ? Biri ortaya bir laf atıyor, sonra yayılıp gidiyor. Bakanlıktan, sınavın bir daha yapılmayacağına dair resmi bir açıklama bugüne kadar yapılmadı.

mustafa dal
31.08.2015, 23:21
mrb arkadaşlar sinavin ne zaman yapilacagiyla alakali herhangi bi güncel bilgi yok mu

Mr.Muhendis
01.09.2015, 07:48
mrb arkadaşlar sinavin ne zaman yapilacagiyla alakali herhangi bi güncel bilgi yok mu
Maalesef.

dertler
07.09.2015, 13:35
utemin sitesinde tyds nin devlet kadrolarına yerleştirilmede kullanılan bir sınav olmadığı yazıyor.

aynen öle herhangi bir devlet kurumu kadrolarına dahil olmak için yapılan bir sınav değil lakin devlet tarafından desteklenen ve yaparsan paranı yine devletten alacağın özel ve yaparsan kendi işin:a025:

tubifex
07.09.2015, 14:16
sınav yapılmadan ne kadar süre öncesinde duyuru yapılıyor bilen var mı?

Mr.Muhendis
07.09.2015, 14:30
sınav yapılmadan ne kadar süre öncesinde duyuru yapılıyor bilen var mı?

Ortalama 2 ay.

Maeglin
07.09.2015, 16:22
Bende mesaj atmıştım bana da sınavın Aralık ayında gerçekleştirilmesinin planlandığı söylendi, mevcut danışmanların yoğun olması düşük bir bölümün bunu kullanıyor olması süreci geciktiriyor.

ndamlas
11.09.2015, 21:16
Başvuruyu kaçırmayız inşallah..

crayz_frock
12.09.2015, 02:03
yeni bi gelişme var mı arkadaşlar.

Mr.Muhendis
12.09.2015, 11:56
Başvuruyu kaçırmayız inşallah..

Sayfamızı takip ederseniz kaçırma ihtimaliniz yok.

yeni bi gelişme var mı arkadaşlar.

Maalesef.

cemre...
14.09.2015, 09:49
arkadaşlar bu sınavın çok faydası var ben geçen yıl sorularda kaydırma yapmasaydım şimdi

tubifex
15.09.2015, 09:36
bir değişiklik olur da sınav ankara yerine diğer şehirlerde de yapılır inşallah. bu kadar beklediğimize de değmiş olur.

Mr.Muhendis
15.09.2015, 09:40
bir değişiklik olur da sınav ankara yerine diğer şehirlerde de yapılır inşallah. bu kadar beklediğimize de değmiş olur.

Çok düşük bir ihtimal.

baytarcihan
21.09.2015, 21:07
aralaık ayındaki sınava başvuru tarihi ne zaman?
ve sınava hazırlanmak için kaynak kitap ismi istiyorum. teşekkürler...

Mr.Muhendis
21.09.2015, 22:19
aralaık ayındaki sınava başvuru tarihi ne zaman?
ve sınava hazırlanmak için kaynak kitap ismi istiyorum. teşekkürler...
Tarihler kesin değil.

hüsna06
30.09.2015, 12:10
ya başvurular bitti mi yoksa hala yapabiliyor muyuz

tubifex
30.09.2015, 12:36
ya başvurular bitti mi yoksa hala yapabiliyor muyuz

Tarihler açıklanmadı henüz ne utemden ne de bakanlıktan.

Seçimler falan gene kaynayacak sanki bu sınav.

esintoesin
06.10.2015, 12:19
merhabalar tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının başvuruları başladı mı yoksa ben kaçırdım mı tarihi

Mr.Muhendis
06.10.2015, 12:43
merhabalar tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının başvuruları başladı mı yoksa ben kaçırdım mı tarihi

Merhaba,

Henüz başlamadı.

tubifex
06.10.2015, 14:39
Ne zaman bu başlığı en son yorumlananlarda görsem, sınav tarihi açıklandı ya da başına birşey geldi sanıyorum. Yapmayın :D

Mr.Muhendis
09.10.2015, 16:01
Tarihler açıklandı. İlk sayfadan ulaşabilirsiniz.

tubifex
09.10.2015, 18:51
Sonunda beklediğimiz haber geldi.

Ferman
09.10.2015, 19:31
Arkadaşlar bir sitede yapılan bı duyuru var danısmanlık sınavı ıcın

Öğrenim durumunu gösteren belge. Tarımla ilgili lisans mezunları için lisans diploması esas alınır. DİYOR

biz önlisans mezunları sınava giremiyecekmıyız :(

Mr.Muhendis
09.10.2015, 19:44
Arkadaşlar bir sitede yapılan bı duyuru var danısmanlık sınavı ıcın

Öğrenim durumunu gösteren belge. Tarımla ilgili lisans mezunları için lisans diploması esas alınır. DİYOR

biz önlisans mezunları sınava giremiyecekmıyız :(

Girebilirsiniz.

http://www.ziraatciyiz.biz/tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-hakkinda-sikca-sorulan-sorular-t8265.html

Maeglin
09.10.2015, 21:13
UTEMDEN kitap ne kadar sürede geliyor acaba bilginiz var mı? Yalnızca o kitap sizce yeterli olur mu?

Mr.Muhendis
09.10.2015, 21:28
UTEMDEN kitap ne kadar sürede geliyor acaba bilginiz var mı? Yalnızca o kitap sizce yeterli olur mu?

Yeterli olur. 5 gün.

OLcaytug
10.10.2015, 03:39
ankara utemde bu kitabı gidip elden alabilirmiyiz ayrıca başvuruları tam olarak nasıl yapacağız başvuru ücretini yatırdıktan sonra ildeki tarım il müdürlüklerindenmi başvuru yapıcaz ilaç bayiliğindeki gibimi işlicek süreç yoksa uteme şahsen gitmekmi gerekiyor

Mr.Muhendis
10.10.2015, 08:08
ankara utemde bu kitabı gidip elden alabilirmiyiz ayrıca başvuruları tam olarak nasıl yapacağız başvuru ücretini yatırdıktan sonra ildeki tarım il müdürlüklerindenmi başvuru yapıcaz ilaç bayiliğindeki gibimi işlicek süreç yoksa uteme şahsen gitmekmi gerekiyor

Alırsınız. İlk sayfadaki "başvuru belgelerini" toparlayıp İl Müdürlüğüne başvuru yapacaksınız. Bayilikteki gibi değil.

OLcaytug
10.10.2015, 11:15
Alırsınız. İlk sayfadaki "başvuru belgelerini" toparlayıp İl Müdürlüğüne başvuru yapacaksınız. Bayilikteki gibi değil.

il müdürlüğüne başvurduktan sonra başka birşey yapmamıza gerek yok demi kalan işlemleri il müdürlüklerimi halledicek

Mr.Muhendis
10.10.2015, 11:18
il müdürlüğüne başvurduktan sonra başka birşey yapmamıza gerek yok demi kalan işlemleri il müdürlüklerimi halledicek

İlk sayfada yapılması gerekenleri yazdık. Oraya bir göz atarsanız bütün sorularınıza cevap bulacaksınız.

ziraatci1
10.10.2015, 11:51
Kitap parasınıda başvurular başladıktan sonra mı yatırabiliyoruz

Mr.Muhendis
10.10.2015, 12:03
Kitap parasınıda başvurular başladıktan sonra mı yatırabiliyoruz

Sınav başvurusu ile kitap satışı birbirinden bağımsız yapılıyor. Kitap almak zorunlu değil. İsteyenler alıyor. İstediğiniz zaman irtibata geçerek satın alabilirsiniz.

Betül1985
10.10.2015, 17:57
selamlar.ben manısa celal bayer unıv alaşehır myo kooperatıf bölum mezunuyum bu sınava bende gırebıliyormuyum.ayrıca önceden bölümun adı tarımsal kooperatiftı sımdı yenı ısmı kooperatıf oldu

Mr.Muhendis
10.10.2015, 18:08
selamlar.ben manısa celal bayer unıv alaşehır myo kooperatıf bölum mezunuyum bu sınava bende gırebıliyormuyum.ayrıca önceden bölümun adı tarımsal kooperatiftı sımdı yenı ısmı kooperatıf oldu

Merhaba,

Evet, girebilirsiniz.

mehmet0311
11.10.2015, 10:16
merhabalar ben bireysel danışmanlık hakkında bilgi almak istiyorum sınavdan sonra kendi işimi kuracagım bu konuda tercübeli sizler veya tanıgınız kimse varsa söyleyebilirmisiniz onla iletişime geçmek istiyorum

Mr.Muhendis
11.10.2015, 10:39
merhabalar ben bireysel danışmanlık hakkında bilgi almak istiyorum sınavdan sonra kendi işimi kuracagım bu konuda tercübeli sizler veya tanıgınız kimse varsa söyleyebilirmisiniz onla iletişime geçmek istiyorum

Merhaba,

İlanları takip edebilirsiniz: http://www.ziraatciyiz.biz/ziraat-muhendisi-ilanlari-f83.html

Veya ilan verebilirsiniz: http://www.ziraatciyiz.biz/ariyorum-f98.html

ziraatci1
11.10.2015, 11:21
Sınav başvurusu ile kitap satışı birbirinden bağımsız yapılıyor. Kitap almak zorunlu değil. İsteyenler alıyor. İstediğiniz zaman irtibata geçerek satın alabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

umtprkz
11.10.2015, 11:31
matbu başvuru formunu gıda tarıumdan mı verecekler bize ücreti yatırınca ?
birde gıda tarımdan başka biryere gitmemiz gerekiyor mu il tarım ve hayvancılık müdürllüğü gibi ?

Mr.Muhendis
11.10.2015, 12:14
matbu başvuru formunu gıda tarıumdan mı verecekler bize ücreti yatırınca ?
birde gıda tarımdan başka biryere gitmemiz gerekiyor mu il tarım ve hayvancılık müdürllüğü gibi ?

Başvuru formu dedikleri klasik dilekçe... Herkes farklı farklı yazmasın diye bir form haline getirmişler. İl müdürlüklerinde vardır.

şerjio07
11.10.2015, 23:36
Yaw arkadaşım benm anlamadgm mezun olmadığım için sinava giremiyecegm yani bilgisi olan var??

Mr.Muhendis
12.10.2015, 08:09
Yaw arkadaşım benm anlamadgm mezun olmadığım için sinava giremiyecegm yani bilgisi olan var??

Evet, doğru.

Tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, tarım alanında lise (Tarım/Ziraat Meslek/Teknik Liseleri, Veteriner Sağlık Meslek Lisesi, Ev Ekonomisi Meslek Liseleri, Laborant Meslek Liseleri) önlisans ve lisans düzeyinde MEZUN herkes katılabilir.

Vetleg
12.10.2015, 11:40
ben açıköğretim önlisans laborant ve veteriner tekniker mezunuyum sınava girebiliyomuyum.

Mr.Muhendis
12.10.2015, 12:45
ben açıköğretim önlisans laborant ve veteriner tekniker mezunuyum sınava girebiliyomuyum.

Evet.

esra93
12.10.2015, 18:05
matbu başvuru formunu nerden bulacağız bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz

Mr.Muhendis
12.10.2015, 18:17
matbu başvuru formunu nerden bulacağız bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz

Başvuru için il müdürlüğüne gittiğinizde alırsınız.

hoax
12.10.2015, 19:15
Merhaba ben 5 önce mezun oldum sınava girmek istiyordum ama ''ğ'' maddesinde 5 yıl bir yerde çaılşmamız gerek mi diyor tam olarak anlamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

Mr.Muhendis
12.10.2015, 20:12
Merhaba ben 5 önce mezun oldum sınava girmek istiyordum ama ''ğ'' maddesinde 5 yıl bir yerde çaılşmamız gerek mi diyor tam olarak anlamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

...mezun olduğu fakültenin başka bir bölümünden sertifika almak isteyen adaylardan bu bölümde beş yıl süre ile çalıştıklarını gösteren belge...

sibelg1020
12.10.2015, 20:33
arkadaşlar ''Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu'' bu formu nerden nasıl alacağız.

Mr.Muhendis
12.10.2015, 21:48
arkadaşlar ''Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu'' bu formu nerden nasıl alacağız.

Başvuruya gittiğinizde il müdürlüğünden alırsınız.

sosyalist
13.10.2015, 00:00
basvuru yapamıyorsun

Mr.Muhendis
13.10.2015, 00:05
basvuru yapamıyorsun

Kim ?

Yasin0629
13.10.2015, 14:01
Tarımsal yayın ve danışmanlık Kitabı'nı nerden bulabilirim ?

Mr.Muhendis
13.10.2015, 15:08
Tarımsal yayın ve danışmanlık Kitabı'nı nerden bulabilirim ?

http://egitim.tarim.gov.tr/utem/Menu/27/Yayinlar

bercemayhan
13.10.2015, 19:58
Merhaba. Süt ve Besi Havyancılığı bölümü mezunuyum. Başvuru işlemini nasıl yapacağım. Başvuruyla ilgili belgeler bulunduğumuz ilden posta yoluylamı gönderilecek? Yoksa Ankaradan mı başvuru yapmamız gerekecek? Anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Mr.Muhendis
13.10.2015, 20:33
Merhaba. Süt ve Besi Havyancılığı bölümü mezunuyum. Başvuru işlemini nasıl yapacağım. Başvuruyla ilgili belgeler bulunduğumuz ilden posta yoluylamı gönderilecek? Yoksa Ankaradan mı başvuru yapmamız gerekecek? Anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba,

Size en yakın il müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

mahmut_1907
14.10.2015, 11:40
Merhabalar, bu matbu başvuru formunu başvuru noktasından mı alıp dolduruyoruz?

Mr.Muhendis
14.10.2015, 11:45
Merhabalar, bu matbu başvuru formunu başvuru noktasından mı alıp dolduruyoruz?

Merhaba,

İl müdürlüğünde vardır. Başvuru için gittiğinizde orada doldurursunuz.

Ferman
15.10.2015, 23:30
Arkadaşlar Ben şimdi Başvuru yapacamda
1: Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu,

Bu nerden alınacak ?

Mr.Muhendis
16.10.2015, 00:21
Arkadaşlar Ben şimdi Başvuru yapacamda
1: Sınava müracaat için Başkanlıkça hazırlanan matbu başvuru formu,

Bu nerden alınacak ?

İl müdürlüğünde vardır. Başvuru için gittiğinizde orada doldurursunuz.

ebrulvs
16.10.2015, 17:36
ercıyes unıversıtesı laborant ve veterıner saglık bolumu mezunuyum tarımsal danısmanlıga gırebılıyormuyum

Mr.Muhendis
17.10.2015, 12:45
ercıyes unıversıtesı laborant ve veterıner saglık bolumu mezunuyum tarımsal danısmanlıga gırebılıyormuyum
Evet.

paytar
18.10.2015, 16:18
elinizde bu sınavla alakalı ders notları var mı

Maeglin
18.10.2015, 17:52
Kitap siparişi vermeyi düşünenler iş günlerinde sipariş vermesi durumunda (utem formunun doldurulması) UTEM aynı gün kitapları kargoluyor 1 gün içerisinde elinizde oluyor.

Mr.Muhendis
19.10.2015, 08:24
elinizde bu sınavla alakalı ders notları var mı

Maalesef. Kitabı alabilirsiniz.

Mr.Muhendis
19.10.2015, 11:02
Başvurular BUGÜN itibariyle başlamıştır.

Efsun
19.10.2015, 11:32
Sınav başvurusu için bankaya para yatıracaktm banka 70 tl ve 31 tl havale ucretinden bahsetti.Fakat başvuruda havale ücreti olmaksızın sadece 70 tl yazıyor. Doğruluğunu öğrenmek için sizden haber bekliyorum.

Mr.Muhendis
19.10.2015, 11:43
Sınav başvurusu için bankaya para yatıracaktm banka 70 tl ve 31 tl havale ucretinden bahsetti.Fakat başvuruda havale ücreti olmaksızın sadece 70 tl yazıyor. Doğruluğunu öğrenmek için sizden haber bekliyorum.

Kesinlikle havale ücreti olmamalı. Orada bir yanlışlık var.

Mr.Muhendis
19.10.2015, 15:24
ÖNEMLİ

Adaylar 70 TL sınav ücretini Halkbankası'nın herhangi bir şubesinden havale ücreti ödemeksizin Kurumsal Tahsilat hesabına, sınavın adı verilerek (Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı) elden yatıracaklardır. EFT, Havale yada ATM aracılığı ile yatırılan ücretler dikkate alınmamaktadır.

Ücret yatırırken sorun yaşanması durumunda banko görevlisine "Ödeme ekranı, Kurumsal Tahsilat->Üniversiteler->Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı menüleri altında yer almaktadır" ifadesini iletiniz.

ziraatçi46
20.10.2015, 00:44
ADmin kardeş bu sınav nıçin sadece ankara da yapılıyor masraf 300 tl cıvarı oda kalacak yer bulmama ragmen işsiz adam para mı basıyorda ankaraya gidecek sınava girecek kooperatifler gibi bölgesel şubelerde yapılmıyor

esanabuse
20.10.2015, 03:04
Merhabalar, facebook da 60 tl ye satılan kitap var, onu almaya gerek varmı. Yoksa burada ÖZET halde, kanunlar, tebliğ ve yeterli diğer bilgi güncel halde bulabilirmiyiz ?

Mr.Muhendis
20.10.2015, 08:22
ADmin kardeş bu sınav nıçin sadece ankara da yapılıyor masraf 300 tl cıvarı oda kalacak yer bulmama ragmen işsiz adam para mı basıyorda ankaraya gidecek sınava girecek kooperatifler gibi bölgesel şubelerde yapılmıyor
Diğer büyük sınavları (ÖSYM, AÖF) düşünürsek bu sınava çok fazla giren olmuyor. Tahminim; Ayrı bir sınav merkezinin açılması ek maliyet getiriyor. Hem maliyet hem de güvenlik nedeniyle merkezin bulunduğu yerde hatta oraya yakın okullarda sınav yapılıyor. Gerçek nedenini UTEM'e sormak lazım.

Merhabalar, facebook da 60 tl ye satılan kitap var, onu almaya gerek varmı. Yoksa burada ÖZET halde, kanunlar, tebliğ ve yeterli diğer bilgi güncel halde bulabilirmiyiz ?

Merhaba,

Hayır, gerek yok. Daha iyisini UTEM, 4'te 1 fiyatına satıyor. O kitabı alın, bir de burada verdiğimiz mevzuatlara, çıkmış sorulara çalışın. Yeterli gelir.

Mr.Muhendis
20.10.2015, 15:47
Kitap siparişi verenler kargolarını buradan takip edebilirler: http://www.utem.gov.tr/?page_id=2919

Listede adınız çıkmıyorsa UTEM'le iletişime geçiniz.

umtprkz
20.10.2015, 18:48
Bu belgeleri götürürken diplomanın aslını götürmek zorundamıyız acaba fotokopi filan götürsek olmaz mı ?

Mr.Muhendis
20.10.2015, 19:29
Bu belgeleri götürürken diplomanın aslını götürmek zorundamıyız acaba fotokopi filan götürsek olmaz mı ?

Onaylı ise sorun olmaz. Değilse, aslını götürüp fotokopiyi onaylatabilirsiniz.

ziraatçi46
21.10.2015, 00:35
admin kardeş sınava gireceğimiz yerlerin açıklanması ne kadar surer

Mr.Muhendis
21.10.2015, 08:29
admin kardeş sınava gireceğimiz yerlerin açıklanması ne kadar surer

30 Kasım'da açıklanacak.

antebi
21.10.2015, 13:45
657'ye tabi olarak kamu kurumunda çalışıyorum. Memur olarak çalışırken tarım danışmanlığı yapabilirmiyim. Ona göre sınava gireceğim. Cevaplarsanız sevinirim.

Mr.Muhendis
21.10.2015, 13:50
657'ye tabi olarak kamu kurumunda çalışıyorum. Memur olarak çalışırken tarım danışmanlığı yapabilirmiyim. Ona göre sınava gireceğim. Cevaplarsanız sevinirim.

İkinci bir iş olacağı için yapamaz. Yine de emin olmak için UTEM'i arayabilirsiniz.

nurk
21.10.2015, 19:16
Sinav icin basvuru formunu gidecegimiz mudurluk mu verecek ? Ve basvuruyu tarim il mudurlugune mi yapacagiz

tubifex
21.10.2015, 21:04
Sınav Ankara'da tam olarak hangi semtte hangi kampüste yapılıyor? Ankara otogarına uzaklığı nedir?

Ankara Otogarı'ndan sınavın yapılacağı yere giden servisler var mı? Turizm şirketlerinin servisleri ya da özel servis, dolmuş? Taksi ile gitsek uzak mı? Yabancısıyız kazık yemeyelim birde.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Mr.Muhendis
21.10.2015, 22:14
Sinav icin basvuru formunu gidecegimiz mudurluk mu verecek ? Ve basvuruyu tarim il mudurlugune mi yapacagiz

Başvuruya gittiğinizde oradan alıp doldurursunuz. Evet.

Sınav Ankara'da tam olarak hangi semtte hangi kampüste yapılıyor? Ankara otogarına uzaklığı nedir?

Ankara Otogarı'ndan sınavın yapılacağı yere giden servisler var mı? Turizm şirketlerinin servisleri ya da özel servis, dolmuş? Taksi ile gitsek uzak mı? Yabancısıyız kazık yemeyelim birde.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Ulaşım konusu çok sıkıntı olmuyor. Genellikle Yenimahalle'deki Tarım Kampüsü'ne yakın okullarda sınav yapılıyor. Dolmuşla ya da Metro ile geçebilirsiniz. Sınav yerleri belli olsun. Tarif konusunda yardımcı oluruz.

Mr.Muhendis
22.10.2015, 18:13
Başvuru formuna şuradan ulaşabilirsiniz: http://www.tarim.gov.tr/EYYDB/Belgeler/TDYH/sinav_uygulama_esaslari.pdf (Sayfa 14'ten itibaren)

Ek1: Merkez birimlerinde çalışan personel için düzenlenecektir
Ek2: Kamuda çalışan personel için düzenlenecektir
Ek3: Kamu dışında çalışan kişiler için düzenlenecektir.

eliftekin
23.10.2015, 00:30
Tarimsal yayim ve danismanlik sinavi ders notu olan varsa atabilir mi

Mr.Muhendis
23.10.2015, 08:09
Tarimsal yayim ve danismanlik sinavi ders notu olan varsa atabilir mi

UTEM'in kitabını öneriyoruz.

elifehmi55
23.10.2015, 20:44
sınava katılmak için çalışma şartı var mı?başvuru formlarında çalıştığı yerler gibi şeyler gördümde

Mr.Muhendis
23.10.2015, 21:02
sınava katılmak için çalışma şartı var mı?başvuru formlarında çalıştığı yerler gibi şeyler gördümde

Hayır, öyle bir şart yok.

Maeglin
23.10.2015, 21:55
Bu arada arada bir yazıyoruz takip ediyoruz vs ama burayla ilgilenen tüm arkadaşlara da teşekkür ederim

Maeglin
25.10.2015, 15:45
Halen konulara çalıştığım için geçmiş yıllarda çıkan sorulara göz atmadım, daha öne sınava katılan arkadaşlara bir sorum vardı. Aynı ya da benzer soruları soruyorlar mı geçmiş yıllarda çıkan? Çünkü içeriğe baktığımda sorulabilecek çok fazla farklı şey bulunmuyor.

Mr.Muhendis
25.10.2015, 16:07
Halen konulara çalıştığım için geçmiş yıllarda çıkan sorulara göz atmadım, daha öne sınava katılan arkadaşlara bir sorum vardı. Aynı ya da benzer soruları soruyorlar mı geçmiş yıllarda çıkan? Çünkü içeriğe baktığımda sorulabilecek çok fazla farklı şey bulunmuyor.

Aynı/Benzer sorular çıkabiliyor. Ama oranı çok fazla değildir.

trmeko
25.10.2015, 18:37
Tarım mevzuatı ile ilgili ders notu var mı?

Mr.Muhendis
25.10.2015, 18:51
Tarım mevzuatı ile ilgili ders notu var mı?

Bu konunun ilk sayfasında ilk mesajında "mevzuat" var.

nazmiye
26.10.2015, 00:59
Ilce mudurluklerine basvuru yapabiliyormuyuz

---------- Mesaj eklendi (23:59) ---------- Önceki mesaj (23:57) ----------

Ben calismiyorum basvuru formundan hangisini doldurucam bilgilendirirseniz seviniirim

Mr.Muhendis
26.10.2015, 08:18
Ilce mudurluklerine basvuru yapabiliyormuyuz

---------- Mesaj eklendi (23:59) ---------- Önceki mesaj (23:57) ----------

Ben calismiyorum basvuru formundan hangisini doldurucam bilgilendirirseniz seviniirim

EK 3

nazmiye
26.10.2015, 10:23
Ilce tarim mudurluklerin başvuru yapabilirmiyiz

Mr.Muhendis
26.10.2015, 12:05
Ilce tarim mudurluklerin başvuru yapabilirmiyiz
Büyükşehirler dışında olmuyor galiba. Arayıp bilgi almalısınız.

nazmiye
26.10.2015, 13:12
Tesekkur ederim

birisi
27.10.2015, 11:22
Başvuru için mezuniyet belgesi yeterli oluyor mu arkadaşlar?

Mr.Muhendis
27.10.2015, 11:34
Başvuru için mezuniyet belgesi yeterli oluyor mu arkadaşlar?

Olur.

blg
27.10.2015, 17:43
Merhaba,

Ben kamu dışında hatta okuduğum ziraat müh. çok farklı bir sektörde çalışıyorum (özel sektör) ve bu sınava girmek istiyorum ek 3 ile mi başvuru yapacağım acaba ? Bilgilendirirseniz memnun olurum, teşekkürler.

DÜZENLEME : Mesajımı silemedim ama sorumn cevabını ilk sayfa da ek 3 ile olduğunu gördüm, teşekkürler.

esesli_yasin
28.10.2015, 20:53
Merhaba. Ben 4 kasımda askerliğe başlıyorum.Ay sonunda usta birliğim olan Ankara'ya geçicem.6 aralık ta Ankara'da olucam ama asker olacağım için sınava girmeme izin verirler mi?Yani askeri kimlikle sınava katılma durumu olabilir mi?

sinemalsann
29.10.2015, 01:10
Çalışabileceğimiz bir kitap önerebilir misiniz?

Mr.Muhendis
29.10.2015, 04:27
Merhaba. Ben 4 kasımda askerliğe başlıyorum.Ay sonunda usta birliğim olan Ankara'ya geçicem.6 aralık ta Ankara'da olucam ama asker olacağım için sınava girmeme izin verirler mi?Yani askeri kimlikle sınava katılma durumu olabilir mi?
Merhaba. Bu konuda UTEM'den bilgi almanız iyi olur.
Çalışabileceğimiz bir kitap önerebilir misiniz?
Bu konunun ilk sayfası ilk mesajında kitapla ilgili bilgi bulunuyor. Oradaki yönlendirmeyi takip edin.

ziraatçi46
29.10.2015, 18:34
il mudurluklerıne basvuru snrası ınternet uzerın den herhangı bır ışlem yapmak gerekıyor mu

Mr.Muhendis
29.10.2015, 21:55
il mudurluklerıne basvuru snrası ınternet uzerın den herhangı bır ışlem yapmak gerekıyor mu
Hayır.

burakdemirci
31.10.2015, 14:35
bakanlığın temel müdürlükleri daire başkanlarının görevleri bölümünden 4 soru çıkacakmış acaba mevzuatın içinde var mı bilgi ? nerden çalışacağız?

uğur mert
01.11.2015, 01:11
ben ziraat 3. sınıf öğrencisiyim tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına başvuru yapabiliyormuyum?

Mr.Muhendis
01.11.2015, 01:25
bakanlığın temel müdürlükleri daire başkanlarının görevleri bölümünden 4 soru çıkacakmış acaba mevzuatın içinde var mı bilgi ? nerden çalışacağız?
Bakanlık internet sitesinde var.
ben ziraat 3. sınıf öğrencisiyim tarımsal yayım ve danışmanlık sınavına başvuru yapabiliyormuyum?
Hayır.

URBANBAD
02.11.2015, 12:26
sınavdaki tüm soruları bu mevzuat başlığının altındaki 5 tane linkteki belgelerdenmi gelecekyani bu 5 linktenmi sorumluyuz

Mr.Muhendis
02.11.2015, 12:38
sınavdaki tüm soruları bu mevzuat başlığının altındaki 5 tane linkteki belgelerdenmi gelecekyani bu 5 linktenmi sorumluyuz

Tarımsal yayım ve danışmanlıkla ilgili bütün mevzuatlar... Bizim bildiklerimiz bunlar, başka varsa bilmiyoruz.

URBANBAD
02.11.2015, 12:46
Tarımsal yayım ve danışmanlıkla ilgili bütün mevzuatlar... Bizim bildiklerimiz bunlar, başka varsa bilmiyoruz.

Yani demek istediğim bunlar ile bu sınav sizce kazanılırmı siz daha iyi bilirsiiz fikrinizi merak ediyorum ona göre ben de program yapacam

Mr.Muhendis
02.11.2015, 13:01
Yani demek istediğim bunlar ile bu sınav sizce kazanılırmı siz daha iyi bilirsiiz fikrinizi merak ediyorum ona göre ben de program yapacam

100 sorunun 8 tanesi mevzuattan gelecek. Diğer konulara ağırlıklı çalışın, bunlara da son bir hafta kala vs. bakarsınız. Zaten mantıkla da yapılabilecekler çıkıyor.

rapyear
03.11.2015, 08:27
Selamünaleyküm, Tarım önlisans mezunları da başvuru yapabiliyor mu? Açıklamada bulamadım?

Mr.Muhendis
03.11.2015, 08:45
Selamünaleyküm, Tarım önlisans mezunları da başvuru yapabiliyor mu? Açıklamada bulamadım?

A.s,

Evet. Detaylı açıklamayı Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) konusunda bulabilirsiniz.

rapyear
03.11.2015, 20:28
Biri bana başvuru formunu yollayabilir mi? pdf. den alamıyorum.

Mr.Muhendis
03.11.2015, 21:29
Biri bana başvuru formunu yollayabilir mi? pdf. den alamıyorum.
Tablo bozulmadan kolaylıkla pdf den alabilirsiniz. Nasıl sorun çıkıyor ?

mltmysltna
04.11.2015, 11:26
Herkese merhaba . Bu sınav icin elinde herhangi bir not bulunan var mı acaba ? Kitabın gelmesini bekliyorum o esnada biraz çalışmam gerekiyor sınava az bir Zaman kaldı :) yardımcı olursanız sevinirim

baarmasak
04.11.2015, 22:07
Selamun Aleyküm arkadaşlar danışmanlık sınavında çıkan tarım mevzuatı konularının ele alındığı ders notu elınde olan var

Mr.Muhendis
05.11.2015, 08:37
Selamun Aleyküm arkadaşlar danışmanlık sınavında çıkan tarım mevzuatı konularının ele alındığı ders notu elınde olan var

A.s

İlk sayfadan ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak bakanlığın sitesinden, resmi gazeteden bakabilirsiniz.

esat
05.11.2015, 12:43
selam hocam..müdürlükten kitap siparişi verdim ve kitap elime ulaştı ama sorulacak soruların tümü ve konuları bu kitapta mevcut mu ? tşk ederim

Mr.Muhendis
05.11.2015, 13:13
selam hocam..müdürlükten kitap siparişi verdim ve kitap elime ulaştı ama sorulacak soruların tümü ve konuları bu kitapta mevcut mu ? tşk ederim

Merhaba,

Bakanlığın Genel Müdürlükleri/Daire Başkanlıklarının Görevleri
Yönetmelik, Tarım Mevzuatı

Sadece bunlar eksik.

dilanyngl
12.11.2015, 12:52
Tarimsal danismanlik sinavi icin notu olan varvmi?

Mr.Muhendis
12.11.2015, 13:35
Tarimsal danismanlik sinavi icin notu olan varvmi?

Kitap öneriyoruz.

birisi
13.11.2015, 17:32
merhaba, sn yetkili paylaşımlarınız için teşekkür ederim öncelikle. bi sorum olacak, sayfanızda vermiş olduğunuz notlar sınav için yeterli mi? ekstra kaynak almam gerekir mi? çok teşekkür ederim.

Mr.Muhendis
13.11.2015, 18:41
merhaba, sn yetkili paylaşımlarınız için teşekkür ederim öncelikle. bi sorum olacak, sayfanızda vermiş olduğunuz notlar sınav için yeterli mi? ekstra kaynak almam gerekir mi? çok teşekkür ederim.
Merhaba,

Yeterli değil. Onlar sadece mevzuat ve çıkmış sorular. Utem'den kitap alabilirsiniz.

esat
14.11.2015, 11:20
Merhaba,

Bakanlığın Genel Müdürlükleri/Daire Başkanlıklarının Görevleri
Yönetmelik, Tarım Mevzuatı

Sadece bunlar eksik.

saolun hocam bu konuları nasıl bulacam...

Mr.Muhendis
14.11.2015, 11:24
saolun hocam bu konuları nasıl bulacam...
Mevzuat ve yönetmelikleri ilk sayfa ilk mesaja ekledik. Oradan bakabilirsiniz.

Görevlere vs.ye bakanlığın, genel müdürlüklerin web sitesinden bakabilirsiniz.

umtprkz
17.11.2015, 23:51
merhabalar bu 2014 sorularının cevapları kırmızı ile yazılmış bunun cevap anahtarlısı yok mu acaba böyle heyecan vermiyor :)

---------- Mesaj eklendi (23:51) ---------- Önceki mesaj (23:34) ----------

merhabalar bu 2014 sorularının cevapları kırmızı ile yazılmış bunun cevap anahtarlısı yok mu acaba böyle heyecan vermiyor :)

tamam buldum mesaj delete :D

ziraatçi46
18.11.2015, 01:16
admin kardeş çıkmış sorularda en son yapılan 2015 mayıs sınav sorularını goremedım ?

OLcaytug
18.11.2015, 09:26
admin kardeş çıkmış sorularda en son yapılan 2015 mayıs sınav sorularını goremedım ?

mayısta danışmanlık sınavı olmadıki bayilik sınavı vardı o zamanlar

Adile
19.11.2015, 09:42
Utem'in kitabında eksik konular nedir?

Mr.Muhendis
19.11.2015, 10:18
Utem'in kitabında eksik konular nedir?
Mevzuat, bakanlık/müdürlük görev ve yetkileri. Bunları internette bulabilirsiniz.

ziraatçi46
22.11.2015, 15:26
ösym sınavları gibi kalem silgi verilecek mi yoksa biz mi getirecez ve sınav puanlaması nasıl yapılıyor 4yanlış 1doğruyu götürüyor mu ?

Mr.Muhendis
22.11.2015, 15:31
ösym sınavları gibi kalem silgi verilecek mi yoksa biz mi getirecez ve sınav puanlaması nasıl yapılıyor 4yanlış 1doğruyu götürüyor mu ?

Siz getireceksiniz. Yanlışlar doğruları etkilemez. Yalnızca doğrular hesaba katılır.

tubifex
28.11.2015, 11:15
GTHB Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Giriş Belgesi

GTHB İl Tarım Müdürlüklerine 06.12.2015 tarihli sınav için başvurularını yapan adaylar, sınav giriş belgelerini 30.11.2015 Pazartesi günü saat: 10.00'dan itibaren bu sayfadan T.C. Kimlik Numaraları ile alabileceklerdir.

http://gazisem.gazi.edu.tr/posts/view/title/gthb-tarimsal-yayim-ve-danismanlik-sinavi-giris-belgesi-140949

ilye
29.11.2015, 10:30
arkdaşlar bu yönetmelık ve mevzuat kısmından cıkacak sorular için ilk sayfadaki linkler yeterli gelirmi,

Mr.Muhendis
30.11.2015, 01:20
arkdaşlar bu yönetmelık ve mevzuat kısmından cıkacak sorular için ilk sayfadaki linkler yeterli gelirmi,
Bakanlığın bu sınav için verdikleri bunlar.

Mr.Muhendis
30.11.2015, 08:19
Sınav giriş belgeleri bugün 10'dan itibaren yayınlanacaktır.

tubifex
30.11.2015, 10:13
Sınav giriş belgeleri Bugün (30.11.2015 Pazartesi) Saat: 15.00'dan itibaren bu sayfadan alınabilecektir.

5 saat ertelemişler.

zirmüh036
30.11.2015, 12:47
Merhabalar ,
Sınav salonuna girerken yanımızdaki eşyalarımızı (çanta vs.) bir yere bırakabiliyor muyuz?

Mr.Muhendis
30.11.2015, 13:03
Merhabalar ,
Sınav salonuna girerken yanımızdaki eşyalarımızı (çanta vs.) bir yere bırakabiliyor muyuz?

Merhaba,

Geçen yıl girenler binadaki/salondaki görevlilere bırakabileceğinizi söylüyor.

OLcaytug
30.11.2015, 14:49
sınav yerleri açıklanmış giriş belgesi çıktısını biryere onaylatmamız gerekiyormu?

Maeglin
30.11.2015, 15:15
Giriş yerleri açıklanmış, Hukuk Fakültesinde giriyorum bende, bayilik sınavında girdiğim okula yaklaşık 5 dakka uzaklıkta olması iyi oldu. Belgelerde fotoğraf yok kendimiz mi yapıştırıcaz yoksa gerek yok mu acaba?

fati_fatikli
30.11.2015, 15:20
Bende hukuk fakultesinde giriyorum,hizli tren garindan nasil gideriz yakin mi?

Mr.Muhendis
30.11.2015, 15:20
sınav yerleri açıklanmış giriş belgesi çıktısını biryere onaylatmamız gerekiyormu?

Onaylatma gibi bir şeyden bahsedilmiyor.

Maeglin
30.11.2015, 15:22
Bende hukuk fakultesinde giriyorum,hizli tren garindan nasil gideriz yakin mi?

https://www.google.com/maps/dir/39.932795,32.828728/39.935342,32.825236/@39.9336055,32.8266733,18z/data=!4m6!4m5!1m1!4e1!1m1!4e1!3e2?hl=tr

Haritadan da bakabilirsiniz, metroda beşevlerde indikten sonra beş dakika kadar uzaklıkta, rahat ulaşabilirsiniz.

tubifex
30.11.2015, 16:22
Sağlık Bilimleri Fakültesi bende :)

ziraatçi46
30.11.2015, 17:40
gazi eczacilık fakültesi etilerde kızılaydan nasıl geçerim?

Mr.Muhendis
30.11.2015, 18:13
gazi eczacilık fakültesi etilerde kızılaydan nasıl geçerim?

Yanlış hatırlamıyorsam Konya yolundan geçen veya Gölbaşı'na giden her araç oradan geçer. Binerken şoföre söylerseniz yardımcı olur.

Bir de şu siteden yardım alabilirsiniz: http://map.ego.gov.tr:8080/ego/index.aspx

Mr.Muhendis
30.11.2015, 19:20
Gazi Üniversitesi Ana Kampüsü Ulaşımı (Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, BESYO, Teknoloji Fakültesi, Eczacılık Fakültesi)

Otobüs ile yukarıdaki fakültelere kayıt yaptırmak için gelen adaylar Ankara Şehirlerarası Terminali (AŞTİ)'ye ulaştıktan sonra metroya binerek Beşevler durağında inmelidir. 10 dakika yürüme mesafesinden sonra Beşevler metrosundan Gazi Üniversitesi Ana Kampüsüne ulaşabilirsiniz. Uçak ile gelen adaylar Havaalanı çıkışı sonrasında Belko Air otobüslerine binerek Gazi Üniversitesi durağında inebilir. (Otobüs ücreti 8 TL'dir)

Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsüne Ulaşım (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi)

Ankara Otobüs terminaline ulaşan adaylar terminalden -AŞTİ durağından- metroya binerek Beşevler durağında inmelidir. Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsü hemen metro çıkışı karşısında 1 dakikalık yürüme mesafesindedir. Uçak ile gelen adaylar Havaalanı çıkışı sonrasında Belko Air otobüslerine binerek Gazi Üniversitesi durağında inebilir. (Otobüs ücreti 8 TL'dir)

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Ulaşımı

Şehir dışından kayıt için gelen adaylar için en kolay ulaşım İletişim Fakültesine aittir. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Otobüs terminalininin çıkış yaptıktan sonra hemen yolun karşısında bulunmaktadır. Uçak ile gelen adaylar Belko Air otobüslerine bindikten sonra AŞTİ (Otobüs terminalinde) inmelidir. Terminalden indikten sonra merdivenlerle üst yola çıkıp yolun karşısına geçmelidir. Gazi İletişim Fakültesi hemen yolun karşısındadır.

Efsun
30.11.2015, 21:41
Giriş belgesine bakınca ilk girişte sınava telefon ve teknoloji aletleri alınmamaktadır diyo da biz başka şehirden gidiyoruz ankaraya mecburen telefonumuz yanımızda biz napabiliriz bu durumda ?

Mr.Muhendis
01.12.2015, 08:41
Giriş belgesine bakınca ilk girişte sınava telefon ve teknoloji aletleri alınmamaktadır diyo da biz başka şehirden gidiyoruz ankaraya mecburen telefonumuz yanımızda biz napabiliriz bu durumda ?

Emanete bırakacaksınız.