PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversite önemi

uqur5561
08.10.2014, 16:30
Hayırlı günler diliyorum
Ziraat mühendisliğinde üniversite seçimi önemlimidir
Omü ile ankara üniversitesi arasında büyük fark var mıdır eğitim açısından(bitki koruma)
İngilizce eğitim varmıdır ziraat mühendisliğinde
Bilgisayar programları olsu yabancı dil olsun okul veya stajdaki bilgilerin öğrenilmesinde üniversitelerin katkıları nelerdir üniversite seçimi önemlimidir bu konuda bilgilerinizi bekliyorum saygılarımla

Mr.Muhendis
08.10.2014, 17:00
Iyi günler.

Tabi ki önemlidir. Akademisyen kadrosu, bölüm imkânları vs. hepsine bakmak lazım. Iki üniversite de iyidir. Ben OMÜ mezunuyum. Kesinlikle öneriyorum. Oldukça kaliteli eğitim kadrosu var.

uqur5561
08.10.2014, 22:54
Bende samsunda oturuyorum bu sene sınava girdim bitki korumaya puanım yetmedi bi daha hazırlanıyorumda inş puanım iyi gelirse Omü Ankara arasında pek fark yok ise o zaman şehirdışına çıkmanında pek anlamı yok malum kira yeme içme masraflarından kurturmuş olurum Omü de okumak daha mantıklıdır o zaman değil mi

Zooteknist
09.10.2014, 13:41
Bende samsunda oturuyorum bu sene sınava girdim bitki korumaya puanım yetmedi bi daha hazırlanıyorumda inş puanım iyi gelirse Omü Ankara arasında pek fark yok ise o zaman şehirdışına çıkmanında pek anlamı yok malum kira yeme içme masraflarından kurturmuş olurum Omü de okumak daha mantıklıdır o zaman değil mi

Tabi ki üniversitelerin kendi aralarında öğretim, barınma, sosyal imkanlar bakımından fark vardır. Akademik öğretimi yalnız üniversiteye bağlamak yanlıştır. Üniversitede alınan teknik bilginin yanında, yapılan stajlar, gösterilen pratik uygulamaların mezuniyet sonrası çok büyük katkısı vardır. Önemli olan mezun olduktan sonra kendinizi geliştirebilmenizdir. Ondokuz Mayıs Üniv. Ziraat Fakültesi, Ziraat Fakülteleri arasında ilk sıralarda yer alır. Puanınız doğrultusunda tercih etmenizi öneririm.

enka05
11.10.2014, 14:09
Bence mezun olduktan sonra hangi bolgede calismak istiyorsaniz o bolgenin universitelerini tercih etmelisiniz. Ornegin Samsunda yasamak calismak istiyorsan o bolgedeki universitelerden aldigin bilginin faydasi olur. Ben Akdeniz üniversitesi mezunuyum ama amasyada calisiyorum. Benim Akdenizde aldigim turuncgil yetsitiriciligi mantar yestistiriciligi seracilik gibi derslerin pek faydasi olmuyor burada Samsun tokat gibi illerde okusaydim bolgenin urun desenine daha yatkin dersler alacaktim. Bu yonden de dusunmeni oneririm.

Mr.Muhendis
11.10.2014, 14:35
Enka'ya katılıyorum. Aynı bölgede okumak, uzun yıllar yaşamak iş hayatı için oldukça avantajlı oluyor. Fakat, öğrenmeye sürekli açık olursanız, çaba gösterirseniz farklı bölgelerde çalışırken zorluk çekmezsiniz.