PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yozgat Bozok Üniversitesi Tanıtımı

Mr.Muhendis
09.11.2009, 20:49
Bozok Üniversitesi, 01 Mart 2006 Tarih ve 5467 Sayılı Kanunla kurulmuştur. Kanunun yürürlüğe girmesinin ardından daha önce Erciyes Üniversitesine bağlı olarak eğitim veren fakülte ve yüksekokullar Bozok Üniversitesine bağlanarak müstakil bir yapı kazanmıştır.

Kuruluş aşamasını tamamlayarak gelişimine hız kazandıran Bozok Üniversitesi 2007�2008 eğitim- öğretim yılında üç fakülte, bir yüksekokul, iki meslek yüksekokulu ve iki enstitüsüyle hizmet vermiştir. Açılmış olan fakat henüz öğrencisi olmayan fakültelerimiz ise Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi önümüzdeki dönemlerde öğrenci alarak eğitime başlayacaklardır. İlerleyen dönemlerde de yeni fakülte ve yüksekokullarıyla büyüyerek, misyonunda ve vizyonunda belirlediği hedeflerle yoluna devam edecektir.
Yerleşim Birimlerimiz

Bozok Üniversitesi�nin merkez kampusü Atatürk Yolu 7. Km�de bulunan Erdoğan Akdağ kampusüdür. Merkez Kampus içerisinde üç fakülte binası, bir enstitüler binası, bir laboratuvar binası, bir misafirhane, bir spor salonu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir erkek yurdu bulunmaktadır.

Erdoğan Akdağ kampusü dışında şehir merkezinde faaliyet gösteren birimlerimiz; Rektörlük Binaları; personel, öğrenci işleri, sağlık kültür gibi birimlerin bulunduğu Rektörlük İdari Birimler Binası, Rektörlük Protokol Binası, Esentepe Mevkiinde bulunan kampus alanında Meslek Yüksekokulu ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir kız yurdu, Hastane Caddesinde bulunan Sağlık Yüksekokulu hizmet vermektedirler.