PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçe Bitkiler Okuyup Diğer Bölümlerden Ders Almak

Kazim33
06.06.2014, 08:16
Merhaba Ben Ziraat Müh. Yazmaya Düşünüyorum Babamgil Çiftçi ve Bütün Tarlaları Bahçeye Çevirdik Bu Yüzden Bahçe Bitkileri Okumalıyım Diye Düşünüyorum .
Bahçe Bitkileri Okurken Bitki Koruma Derslerinide Alabilir miyim ?

omer25
06.06.2014, 11:23
Merhaba Ben Ziraat Müh. Yazmaya Düşünüyorum Babamgil Çiftçi ve Bütün Tarlaları Bahçeye Çevirdik Bu Yüzden Bahçe Bitkileri Okumalıyım Diye Düşünüyorum .
Bahçe Bitkileri Okurken Bitki Koruma Derslerinide Alabilir miyim ?

seçmeli dersler var tabiki alabilirsin

---------- Mesaj eklendi (12:53) ---------- Önceki mesaj (12:52) ----------

kazım33 mersinin neresinden ben tarsusluyum bahçe ve diğer konularda yardımcı olabilirim

Mr.Muhendis
06.06.2014, 13:08
Merhaba,

Bitki Koruma Bölümü'nden en az 1 ders alacaksınız. Seçmeli olarak da üniversiteye göre değişiyor. Ders kataloğuna bakmanız lazım. Resmi olarak almasanız da hocayla görüşürsünüz, kabul ederse derslere girersiniz imza atmazsınız.

Kazim33
07.06.2014, 19:45
abi mersin tarsus ağzıdelik köyü sen

---------- Mesaj eklendi (19:45) ---------- Önceki mesaj (19:43) ----------

abi size bi soru daha sormak istiyorum ben şimdi tarsus çiftçi bbabam,amcam,dayılarım burda iş yapacam gidip egede okusam egenin toprağında eğitim almış olacam burda yaraarlı olabiliecek miyim hangi üni. de okumalıyım

Mr.Muhendis
07.06.2014, 20:00
Eğitimi, imkanları iyi olan üniversiteleri tercih etmelisiniz. Okul bittikten sonra nerede işe başlarsanız başlayın oraya bir süre sonra adapte olursunuz. Dağını, taşını, toprağını adınız gibi öğrenirsiniz. Önemli olan; iyi eğitim almak, mesleği sevmek.

Kazim33
07.06.2014, 20:05
abi sen hangi üni. de okudun veya okuyorsun

Mr.Muhendis
07.06.2014, 20:07
19 Mayıs mezunuyum.

Ankara, Ege, 19 Mayıs, Uludağ, Çukurova, Selçuk... Buraları öneririm.

Kazim33
07.06.2014, 20:15
akdeniz düşünüyordum orayı yazmamışsın pek iyi değil mi abi orası

omer25
07.06.2014, 20:19
abi mersin tarsus ağzıdelik köyü sen

---------- Mesaj eklendi (19:45) ---------- Önceki mesaj (19:43) ----------

abi size bi soru daha sormak istiyorum ben şimdi tarsus çiftçi bbabam,amcam,dayılarım burda iş yapacam gidip egede okusam egenin toprağında eğitim almış olacam burda yaraarlı olabiliecek miyim hangi üni. de okumalıyım

kazım ben tarsus yenice civarındayım.bizim oralı olduğun için yardım etmek isterim.egede tarım elverişli olduğu için orada iyi bir mühendis olursun sana tavsiyem ege yada çukurovayı tercih et

Kazim33
07.06.2014, 20:23
sevinirim abi sen bitirdin mi abi okulu hangi üni. de okudun memmun muydun

---------- Mesaj eklendi (20:23) ---------- Önceki mesaj (20:22) ----------

kazım ben tarsus yenice civarındayım.bizim oralı olduğun için yardım etmek isterim.egede tarım elverişli olduğu için orada iyi bir mühendis olursun sana tavsiyem ege yada çukurovayı tercih et

omer25
07.06.2014, 20:47

---------- Mesaj eklendi (20:23) ---------- Önceki mesaj (20:22) ----------

yeni mezunum erzurumda okudum teorik olarak iyiydi ama uygulama sıkıntılı oluyor oyüzden uygulama yapabilecek okul seç

---------- Mesaj eklendi (22:17) ---------- Önceki mesaj (22:08) ----------

kazım sana tavsiyem ilk tercihe çukurovayı yaz evine yakın olsun ilk başta uzak olmak insana iyi geliyor ama sonradan pişman olma.hem okurken kendi bahçende uygulama yaparsın ailene yardım edersin iyi düşün

Mr.Muhendis
07.06.2014, 20:52
akdeniz düşünüyordum orayı yazmamışsın pek iyi değil mi abi orası

Orası da güzeldir. Aklıma gelenleri yazdığım için unutmuşum.

Kazim33
09.06.2014, 08:09
yeni mezunum erzurumda okudum teorik olarak iyiydi ama uygulama sıkıntılı oluyor oyüzden uygulama yapabilecek okul seç

---------- Mesaj eklendi (22:17) ---------- Önceki mesaj (22:08) ----------

kazım sana tavsiyem ilk tercihe çukurovayı yaz evine yakın olsun ilk başta uzak olmak insana iyi geliyor ama sonradan pişman olma.hem okurken kendi bahçende uygulama yaparsın ailene yardım edersin iyi düşün

tamam abi öyle yaparım olmazsa ilk tercih çukurovayı yaparım

omer25
09.06.2014, 10:18
tamam abi öyle yaparım olmazsa ilk tercih çukurovayı yaparım

hayırlısı bakalım