PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toprak Değerlendirme

hkan83
13.04.2014, 22:43
Merhaba arkadaşlar;

İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktayım.Ekonomik hal ve gidişten yana umudumun olmayışından dolayı elde olan imkânları değerlendirmek adına yapabileceklerimi düşünüyorum.
Bilecik-Bozüyük bölgesinde 20 dönüm tarlamız var.Bu tarlayı en verimli şekilde nasıl kullanırım?Ne şekilde değerlendirirsem ekonomik açıdan rahat ederim.Çok çok meşakkatli işleri maalesef yapmam zor.O açıdan bana önerilerinizi lütfen bu başlıkta sunarsanız sevinirim.

Saygular.

Mr.Muhendis
13.04.2014, 22:54
Merhaba arkadaşlar;

İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktayım.Ekonomik hal ve gidişten yana umudumun olmayışından dolayı elde olan imkânları değerlendirmek adına yapabileceklerimi düşünüyorum.
Bilecik-Bozüyük bölgesinde 20 dönüm tarlamız var.Bu tarlayı en verimli şekilde nasıl kullanırım?Ne şekilde değerlendirirsem ekonomik açıdan rahat ederim.Çok çok meşakkatli işleri maalesef yapmam zor.O açıdan bana önerilerinizi lütfen bu başlıkta sunarsanız sevinirim.

Saygular.

Merhaba,

Elma, armut vs. meyve fidanları dikin. Boşta kalan yerlere de sebze ekersiniz. En azından evinizin sebze, birkaç yıl içerisinde de meyve ihtiyacı giderilmiş olur.

Yakın köyde tanıdığınız varsa ortak olarak (arazi sizden, işçilik ondan gibi) anlaşma yapın. Hasattan elde ettiklerinizi yarı yarıya ya da anlaştığınız şekilde paylaşırsınız.