PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : danışmanlık ve bayilik sertifikası

aliyerdem
05.04.2014, 17:19
iyi günler..danışmanlık ve bayilik sertifikasını aynı anda veya dönüşümlü olarak kullanabilir miyim birini kullandığımda diğeri iptal oluyomuş kesin bilgi almak istiyorum bayilik sertifikam var eğer kullanabilirsem danışmanlık sınavı için de başvuru yapacağım lütfen bilgilendirin beni teşekkürler...:e010:

Mr.Muhendis
05.04.2014, 21:53
Merhaba,

Aynı anda kullanılamıyor. Dönüşümlü nasıl olacak ? 1 ay birini 1 ay diğerini mi kullanacaksınız ? Pek mantıklı gelmedi.

aliyerdem
07.04.2014, 10:32
hayır dönüşümlü derken 1 veya 2 yıl birini kullanırım diyelim ki bayilik sertifikasını bir iki yıl kullandım sonra kullanmadım ondan sonra danışmanlık sertifikasını kullanırsam bayilik sertifikam iptal oluyormuş bu bana pek mantıklı gelmedi...

Mr.Muhendis
07.04.2014, 10:53
hayır dönüşümlü derken 1 veya 2 yıl birini kullanırım diyelim ki bayilik sertifikasını bir iki yıl kullandım sonra kullanmadım ondan sonra danışmanlık sertifikasını kullanırsam bayilik sertifikam iptal oluyormuş bu bana pek mantıklı gelmedi...

Faaliyete ara vermek bayilik sertifikasının iptalini gerektirmiyor. İptal olur deniyorsa ilgili kanun maddesini göstersinler, inceleyelim.

İlgili yönetmeliğin Bayi ve toptancılıktan vazgeçme başlığı altındaki 11. maddede şu ifade geçmektedir:

İl müdürlüğüne dilekçe ile müracaat ederek bayi veya toptancılıktan vazgeçenlerin izin belgesi il müdürlüğünce iptal edilir.

Burada belirtilen izin belgesi alınan bayilik sertifikası değildir. Bayi açmak için il müdürlüğünden alınan izin belgesidir.

Ayrıca, aynı yönetmeliğin Bayilerin yetki ve sorumlulukları başlığı altındaki 15. maddenin d bendinde şu ifade geçmektedir:

Bayiler, il müdürlüğünce uygun görülmeden faaliyetlerine ara veremezler ve faaliyetlerini durduramazlar.

aliyerdem
07.04.2014, 15:48
bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim çok kişi böyle şeyler yazmıştı iptal olmuş diye hani bende danışmanlık sınav başvurusunu ona göre yapmak istedim çok sağolun iyi günler..

Mr.Muhendis
07.04.2014, 15:49
bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim çok kişi böyle şeyler yazmıştı iptal olmuş diye hani bende danışmanlık sınav başvurusunu ona göre yapmak istedim çok sağolun iyi günler..

Yine de emin olmak için Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nü arayabilirsiniz.