PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rasyon ve Çiftlik Yönetim Programı, Gelir Hesaplaması

kadiragir
03.03.2014, 03:55
:thumbup:Rasyon Hesaplama,Gelir hesaplama,Depo ihtiyacı hesaplama, küçükbaş yönetimi (ALINTI DEĞİLDİR. KENDİ YAPIMIMDIR):thumbup:

Hayvan ve Yem başına toplam verilmesi gereken kg
Girilen Hayvan sayısına göre verilmesi gereken kg
Yem başına Toplam fiyat
Toplam Rasyon Fiyat
yemdeki:
kuru madde oranı
ham protein
kalsiyum
fosfor
ham selüloz
net enerji
nişasta miktarı
Kaba yem miktarı ve oranı
kesif yem miktarı ve oranı
yem/hayvan ağırlık oranı
Ortalama Tarımsal verim ve Tarım yapılması istenen ürün
Hayvansal Gelirler
Hayvansal Giderler
Tarımsal Gelirler
Tarımsal Giderler
İhtiyaç olan yem miktarları
Tarımsal verimlilik
Hayvansal Verimlilik
Hayvansal Devlet Destekleri
Tarımsal Devlet Destekleri
Toplam gelir aylık ve yıllık oranda
Gelir gider oranları
Bürüt kazanç ve giderler
Ortalama Depo İhtiyacı Hesaplama
Yemlerin ayrı ayrı yer ihtiyaçları
toplam yer ihtiyacı m2 ve m3 bakımından
Küçükbaş,Rasyon,Gelir ve Depoma Hesapları
Verilmesi gereken yemler ayrı ayrı ve toplam
toplam yem masrafı (girilen gün sayısı kadar)
Hayvansal gelirler
hayvansal giderler
yıllık net kazanç yıl ve aylık

İlk önce Veriler Sayfasını doldurmalısınız(mart ayı fiyat ve bilgileri şuan girili haldedir):good:

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ (www.ziraatciyiz.org/_docs/11650-ciftlik-yonetimi.rar).

Lütfen ihtiyaçlarınızı yazınız programı güncellemeye devam edeceğim:e010:

uyasarc
01.10.2014, 12:16
Merhaba
Sakaryada keci ciftligi isletiyoruz. programda bazi eklemeler yaptim ama kucukbas icin kaba ve kesif yem disinda mineral ve diger yem katkilarinin rasyona ilavesini beceremedim sanirim. ana sayfadaki formuller buyukbas icin anladigim kadariyla. kucukbas ozellikle keci icinde ayni formulleri kullanirsak problem yasariz heralde. buyukbas benzeri kapsamli bir rasyon hazirlama sayfasivarmi kullanabilecegimiz ? tesekkurler

Zooteknist
01.10.2014, 13:03
Merhaba
Sakaryada keci ciftligi isletiyoruz. programda bazi eklemeler yaptim ama kucukbas icin kaba ve kesif yem disinda mineral ve diger yem katkilarinin rasyona ilavesini beceremedim sanirim. ana sayfadaki formuller buyukbas icin anladigim kadariyla. kucukbas ozellikle keci icinde ayni formulleri kullanirsak problem yasariz heralde. buyukbas benzeri kapsamli bir rasyon hazirlama sayfasivarmi kullanabilecegimiz ? tesekkurler

Küçükbaş hayvanlar için ayrı bir sekme konulmuş. Mısır silajı, saman ve kesif yem olarak hesaplama yapılabiliyor. Yıllık gider ve gelir şeklinde hesap yapabiliyor. Yonca, fiğ ve baklagil samanı gibi diğer kaba yemler küçükbaş hayvanlara serbest olarak sunulduğu için ayrı hesabını koymamış arkadaşımız sanırım.

Yem katkılarının kullanımı için en güvenilir ve pratik yol, firmanın koyun-keçiler için önerdiği miktarı kullanmaktır. Bereketli üretimler dilerim. :a025: