PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 25 başlı süt çiftliğine nekadar gider?

müdür
24.02.2014, 08:14
25 başlık yarı açık serbest sistem ahırlı süt çiftliğine nekadar gider? sıfırdan kurulacak, arazi, ekipman, hayvan hersey dahil nekadar ayrıca bölgedeki kalkınma ajansından nekadar destek alabiliriz, aldığımız desteğin ödeme koşulları nasıl cevap verirseniz sevinirim

Zooteknist
24.02.2014, 14:56
25 başlık yarı açık serbest sistem ahırlı süt çiftliğine nekadar gider? sıfırdan kurulacak, arazi, ekipman, hayvan hersey dahil nekadar ayrıca bölgedeki kalkınma ajansından nekadar destek alabiliriz, aldığımız desteğin ödeme koşulları nasıl cevap verirseniz sevinirim

Merhaba;

Kurmayı düşündüğünüz çiftlikte neler olacak neler olmayacak. Sağımhane olacak mı, yapılacaksa hangi sistem yapılacak? Gübre atık sistemi yapılacak mı? Buzağılar nasıl barındırılacak? Arazide tesfiye yapılacak mı? Ekipmanlar hangi kalitede ve nerelerden temin edilecek? ...

Bu tür soruların cevaplarını sorduğunuz yazıda bilmediğimiz için kesin bir cevap veremeyiz!

müdür
24.02.2014, 15:15
ekipmanlar standart kalitede olacak buzagılara ayrı bir bölme yapılacak, sağımhaneye cok para gıtmezse balık sırtı gıbı 20 başlık veya ilk etapta 10 başlık sağımhane planlanacak, gübre için bişey düşünmedim önerılere açığım, işcilik yapıcağıma elımdekı braz parayla bu işe girip ayran fabrıkası açmayı düşünüyorum nasıl bı yatırım oldugu hakkında yorum yapar bnı aydınlatırsanızda sevınırım

kadiragir
24.02.2014, 23:05
hayvan hariç 100 bin liraya mal edilebilir. süt tankını anlaşıcağınız firma verir elektrik parasınıda öder

Zooteknist
25.02.2014, 15:32
ekipmanlar standart kalitede olacak buzagılara ayrı bir bölme yapılacak, sağımhaneye cok para gıtmezse balık sırtı gıbı 20 başlık veya ilk etapta 10 başlık sağımhane planlanacak, gübre için bişey düşünmedim önerılere açığım, işcilik yapıcağıma elımdekı braz parayla bu işe girip ayran fabrıkası açmayı düşünüyorum nasıl bı yatırım oldugu hakkında yorum yapar bnı aydınlatırsanızda sevınırım

Bu konuda çiftliğinizde ekipmanların, sayısı+kalitesi+ödeme şekli gibi faktörleri ayrıntılı olarak çıkarıp, tam giderin sizin hesaplamanız en mantıklısı olacaktır. Biz her nekadar hesaplasak da en iyi hesabı kendiniz yapmanızı öneririz.

teryah
13.03.2014, 00:42
Merhaba;

Kurmayı düşündüğünüz çiftlikte neler olacak neler olmayacak. Sağımhane olacak mı, yapılacaksa hangi sistem yapılacak? Gübre atık sistemi yapılacak mı? Buzağılar nasıl barındırılacak? Arazide tesfiye yapılacak mı? Ekipmanlar hangi kalitede ve nerelerden temin edilecek? ...

Bu tür soruların cevaplarını sorduğunuz yazıda bilmediğimiz için kesin bir cevap veremeyiz!odjfn

evet bende burda kısa bilgi vermek isterim bu çiflik projesi hakında ben daha once çalıştığım bir şirkete bütün çiflik mazemeleri ile çifliğe adeta projeye destek cıkan arkadaşlarımız var sağımhane.hayvanalrın altına mat kaucuklu.buzağı kulubesı.soğutma tankı,ve butun mazemelr olarak yardımcı olabiliriz müdür