PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rasyon hazırlama

turhan35
27.11.2013, 11:25
Arkadaşlar rasyon hazırlamam gerekiyor yardım edebilecek konuda tecrübesi olan abilerim yardımcı olabilirler mi ?

Zooteknist
29.11.2013, 13:39
Arkadaşlar rasyon hazırlamam gerekiyor yardım edebilecek konuda tecrübesi olan abilerim yardımcı olabilirler mi ?

Hangi hayvan türü için rasyon hazırlanacak belirtmemişsiniz. Elimizde sizin için hiçbir veri yok, bunlarla rasyon hazırlayamayız!

salihxxz
27.02.2015, 21:11
ücretsiz rasyon programı paylaşabilme şansınız var mı süt ineği için

Mr.Muhendis
27.02.2015, 22:25
ücretsiz rasyon programı paylaşabilme şansınız var mı süt ineği için

Rasyon ve Çiftlik Yönetim Programı, Gelir Hesaplaması (http://www.ziraatciyiz.biz/rasyon-ve-ciftlik-yonetim-programi-gelir-hesaplamasi-t11650.html)

müdür
02.04.2015, 15:45
rasyonu herhangi bir program yapmaz beyler bu mesleğin bir mensubuysanıyz bari siz aydınlatın insanları rasyonu mühendis yapar rasyon yapmak için yapılmış programların çoğu rasyonu yaparken sadece maliyeti hesaplar maliyet yönünden istenilen yemi en ucuz halde yapmaya çalışır ama bir mühendis yemi hem en düşük maliyetli yapmaya hemde en verimli şekilde yapmaya kullanılan tüm hammaddelerin oranına dikkat ederek bilerek yapar, benim tavsiyem banada bu işe yıllarını vermiş olan bir usta zooteknistin verdiği tavsiye olacak kullanıcağınız elinizdeki hammaddelerin speklerini bulun excelde kendi rasyon programınızı yapın bu hem hammaddeleri çok iyi bir şekilde tanımanız sağlıycak hemde her noktasını çok iyi bildiğiniz bir programınız olmuş olucak...