PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Mr.Muhendis
03.11.2013, 19:28
Karar Sayısı : 2012/2883

Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulması; Millî Eğitim Bakanlığının 14/2/2012 tarihli ve 4199 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 27/2/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Dekan Vekili: Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU

MİSYON

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş ve demokratik bir fakülte olarak; başta bölgenin olmak üzere ülkü tarımının gelişmesine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasına katkı sağlayacak meslek insanları yetiştirmek, ulusal ve uluslararası alanda işbirlikleri kurmak, sürdürülebilir kalkınmaya liderlik etmektir.

VİZYON

Doğal dengenin korunarak geliştirilmesine yönelik bilim ve teknolojiler üreten, evrensel düzeyde eğitim-öğretim veren, ulusal ve uluslararası düzeyde öğrenciler tarafından tercih edilen ve aynı zamanda araştırma ve yayım faaliyetlerini sürdüren, uzmanlığa dayalı öncü, dinamik ve saygın bir fakülte olmak.

Adres: Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi 81620 DÜZCE

Telefon: 0380 542 11 00 - 0380 542 11 11

Özel Araçla Ulaşım

İstanbul istikametinden gelenler: TEM Düzce (Batı) gişelerinden çıkınız. Bağlantı yolundan D 100 karayoluna katılarak doğu istikametine devam ediniz. Yaklaşık 9 km sonra Düzce merkezdeki Çoban Kavşağına geleceksiniz. Kavşaktan Akçakoca-Ereğli yönüne dönünüz. D 655 karayolunu yaklaşık 8 km takip ediniz.

Ankara İstikametinden gelenler: TEM Düzce (Doğu) gişelerinden çıkınız. Bağlantı yolundan D 100 karayona katılarak batı istikametine devam ediniz.Yaklaşık 10 km sonra Düzce merkezdeki Çoban Kavşağına geleceksiniz. Kavşaktan Akçakoca-Ereğli yönüne dönünüz. D655 karayolunu yaklaşık 8 km takip ediniz.

Toplu Taşıma Aracıyla Ulaşım

Düzce konum olarak Ankara-İstanbul'un tam ortasında bulunduğundan ulaşımı kolay bir il olma avantajına sahiptir.

Herhangi bir firmayla Düzce otogarına geldiniz. Hemen kuzey yönündeki Akçakoca-Ereğli-Zonguldak istikametine giden D-655 üzerindeki dolmuş durağına geçin. Sizi kampüse götürmek için çalışan toplu taşıma aracı mevcuttur.

-Konuralp Belediyesi Toplu Ulaşım Aracı

Mr.Muhendis
07.02.2014, 11:25
Üniversitemiz Senatosunun 09/08/2011 tarihli 10.toplantısında 2011/64 sayılı kararı ile Fakültemizin kurulmasıyla ilgili teklif dosya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına sunulmuş ve 2809 sayılı Kanun'un 4633 sayılı Kanun'la değişik Ek 30'uncu maddesi uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 30/11/2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla kurulmuştur.

KONURALP YERLEŞKESİNDE FAALİYETİNE BAŞLAMIŞTIR.