PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çukurova Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü

Mr.Muhendis
03.11.2013, 10:31
Tarihçe; Tarım ekonomisi bölümü 1969 yılında kurulmuştur. 1974 yılında bir süre Tarla Bitkileri bölümüne daha sonra Kültür teknik (Tarımsal Yapılar ve Sulama) bölümüne bağlanarak "Kültür teknik ve Ziraat Ekonomisi Bölümü" adı altında faaliyetlerini sürdürmüştür. Bölüm 1979 yılı Ocak ayında ilk öğretim üyelerini yetiştirmiş ve yeniden bağımsız bir bölüm haline dönüşerek 1981-1982 eğitim-öğretim yılında 20 öğrenci ile lisans eğitimine başlamıştır.

Bölümün özgörüşü; Ulusal ve Uluslararası düzeyde yenilikçi ve yaratıcı eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetleri ile ülke tarım politikasının oluşturulmasında etkili, toplumsal gelişme sürecine katkıda bulunan, uluslararası düzeyde tanınan ve paydaşları ile etkili iletişim ve işbirliği alt yapısına sahip bir kurum olmaktır.

Bölümün özgörevi; Bölgesel (Çukurova) ve ulusal düzeyde tarımsal kaynakların rasyonel kullanımı, yönetimi ve tarımsal sorunların çözümü için değişen yapı ve koşullara göre eğitim, araştırma ve yayım faaliyetleri düzenleyecek çağdaş ve analitik düşünen bireyler yetiştirmek, alanında bilim ve teknoloji gelişimine katkı sağlamak, sahip olduğu bilgileri uygulama alanına aktarmaktır.

Mr.Muhendis
03.11.2013, 10:35
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü

Puan Türü: TM-1
Kontenjan: 47
2013 ÖSYS Tavan Puan: 309,19236
2013 ÖSYS Taban Puan: 272,00259