PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivaslı Meslek Yüksekokulu Bitki Koruma Programı

Mr.Muhendis
21.10.2013, 11:27
Bitki Koruma Programı 2012-2013 öğretim yılında açılmıştır.Bitki Koruma Programı 2012-2013 öğretim yılında açılmıştır.

Bitki Koruma çalışmaları; ürünü hastalıklardan, böceklerden, yabancı otların olumsuz etkilerinden ekonomik ölçüler içinde koruyarak kayıpları en az düzeye indirmek, kaliteyi yükseltmek için yapılmaktadır.Yapılan tahminlere göre, Türkiye’de bitki ve bitkisel ürünlerde zararlı etmenlerden dolayı yıllık % 30-35 civarında ürün kaybı olabilmektedir. Zirai mücadele tedbirlerinin uygulanmaması halinde kayıpların önlenmesi ve verimin artırılması teknik olarak mümkün değildir.

Bitki Koruma programının amacı, bitkisel üretim sırasında karşılaşılan hastalık ve zararlı etmenleri olan fungus, bakteri, virüs, böcek, akar, nematod vb. ile yabancı otlarla mücadeleyi, teknik olarak doğaya ve çevreye zarar vermeden, çağdaş yöntemlerle çözebilecek olan, ziraat mühendisleri ile tarım işçileri arasında uygulayıcı statüde görev yapacak ara eleman (Ziraat Teknikeri) yetiştirmektir.

İLETİŞİM

Adres : Evrenli Mh. N.Ahmetçioğlu Cad. No:68 64800 Sivaslı/UŞAK
Telefon/Fax : 0.276.221 21 56 0.276.221 21 57
Web: http://sivaslimyo.usak.edu.tr/
E-Posta : sivaslimyo@usak.edu.tr