PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eruh Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı

Mr.Muhendis
13.10.2013, 09:00
Organik Tarım Programının öncelikli amacı 1920’lerden itibaren dünyanın gündemine giren organik tarım; üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı bir tarımsal üretim biçimidir. Organik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır.

Programı bitirenlerin unvanı ve çalışma alanları: Organik Tarım programını bitirenlere "Organik Tarım Teknikeri"unvanı verilir. Organik Tarım Teknikeri; ekim, dikim, bitki koruma, sulama, hasat işlemleri, organik ilaçlama, ürünü organikliği bozulmayacak şekilde toplama ve toplanan ürünlerin sınıflandırılması, korunması, ambalajlanarak depolanması ile ilgili yöntemleri belirleme ve uygulama işlerini yapar.

Eğitim Sırasında Yapılan Staj Uygulamaları ve Süresi: Bölüm öğrencileri, 2. yarıyıl sonunda 30 iş günü olmak üzere eğitim ve öğretim süresince zorunlu stajlarını yapmaktadırlar. Öğrenciler yaz stajlarını istedikleri yerlerde yapma imkânına sahiptirler