PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RTE Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
10.10.2013, 18:58
Fındıklı Meslek Yüksekokulu bünyesinde öğrencilerin uygulama yapmalarına olanak sağlayan laboratuarlar (Bilgisayar Laboratuarı gibi) vardır. Ayrıca öğrencilerin ders ve araştırmalarında kaynak gereksinimini karşılayabilen Yüksekokul Kütüphanesi mevcuttur. Yüksekokul kapalı spor salonu, öğrenci kulübü, öğrenci kütüphanesi, Türk Halk Müziği Korosu, folklor ekibi ve çeşitli spor dallarında öğrenci ve personelden oluşan spor takımları bulunmaktadır.Yüksekokulumuzun öğretim dili Türkçe’dir. Eğitim-Öğretim süresi, 4 yarıyıldan oluşmaktadır. Eğitim-Öğretim Programlarını başarı ile tamamlayan öğrencilere “Önlisans Diploması” verilir.

Yüksekokulumuzun Fiziki Durumu

Fındıklı Meslek Yüksekokulu’nda; onaltı derslik, iki bilgisayar laboratuarı, kütüphane, konferans salonu, kapalı ve açık spor tesisi, öğrenci kantini ve öğrenci yemekhanesi bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzda 24 saat kesintisiz internet hizmeti vardır. Wireless internet hizmeti sayesinde öğrencilerimiz derslerle ilgili araştırmalarını yapmak üzere istedikleri zaman interneti kullanma imkanlarına sahiptirler.

Yüksekokulumuzun derslikler dışındaki ofis ve diğer ortak kullanım yerlerin toplam alanı 1.170 m2 liktir. Yüksekokulumuzda toplam 0-50 kişilik 12, 51-75 kişilik olmak üzere toplam 16 adet derslik bulunmaktadır.

Yüksekokulumuz bilgisayar laboratuarlarının her birinde 32 adet bilgisayar olmak üzere toplam 64 adet bilgisayar mevcuttur.

Yüksekokulumuz Kütüphanesinde 3684 kitap ve süreli yayın bulunmaktadır.
Yüksekokulumuz bünyesinde 1542 m2 kapalı spor salonu ile 9135 m2 açık spor tesisi bulunmaktadır.

Yüksekokulumuzda eğitim amaçlı kullanmak üzere 3 adet tepegöz, 1 adet akıllı tahta, 1 adet tarayıcı, 5 adet projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Projeksiyon cihazları sınıflara monte edilerek eğitim amaçlı kullanıma sunulmuştur.
Yüksekokulumuzda çeşitli konferans, sempozyum, toplantıları gerçekleştirmek üzere 150 kişilik Konferans Salonu bulunmaktadır.

İLETİŞİM

Adres : T.C. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksekokulu Aksu Mah. Prof. Dr. H. Hulusi ACAR Caddesi, 53700 – Fındıklı/RİZE
Web : http://fmyo.erdogan.edu.tr/
Tel : +90 (464) 511 3002
Fax : +90 (464) 511 4908