PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uşak Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:20
Uşak Meslek Yüksekokulu 1987-1988 Eğitim-Öğretim yılında Ege Üniversitesi bünyesinde İzmir ’de Tekstil Programı ile Eğitim- Öğretime açılmıştır.

1993 1994 Eğitim-Öğretim Yılında yapılan Protokolle Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlanmış , aynı yıl Dericilik Programı da açılarak Uşak ’ta Eğitim -Öğretime başlamıştır.

Meslek Yüksekokulumuz; Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde Eğitim-Öğretime devam etmekte iken 01.03.2006 tarih ve 5467 Sayılı Kanunla 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununa eklenen ek 60. Maddeyle tüzel kişiliğini kazanmış olan Uşak Üniversitesine bağlanmıştır.Kurulduğu günden bugüne kadar iki bin dokuz yüz yetmiş üç (2973)öğrencimiz başarıyla mezun olarak, ülkemizin çalışma hayatında Meslek Yüksekokulumuz’u başarıyla temsil etmektedir.

2012–2013 öğretim yılındaki öğrenci sayımız 1830’dur. Meslek Yüksekokulumuz akademik kadrolarında hâlihazırda 1 Doçent, 6 Yardımcı Doçent,1 Öğretim Görevlisi Doktor, 22 Öğretim Görevlisi olmak üzere 30 öğretim elemanı bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz; Teknik alanlar programlarında ülkemiz sanayinin ihtiyacı olan eğitilmiş ara eleman gereksinimin karşılanmasına ,İktisadi ve İdari alanlardaki programlarda ise kamu ve özel sektör işletmelerinin yönetim,işletmecilik ve ön muhasebe alanlarında ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eğitim öğretim verilmektedir.

Meslek Yüksekokulumuz; Bir Eylül Yerleşkesinde tahsis edilen ve İktisadi ve İdari Programlarımz tarafından kullanılan dersliklerin yanı sıra Otomotiv Teknolojisi,Elektrik Teknolojisi,Elektronik Teknolojisi,Gaz ve Tesisat Teknolojisi,Giyim Üretimi Teknolojisi,Kaynak Teknolojisi programlarının teorik ve uygulamaya yönelik atölye ve derslikleri, Kimya Laboratuarı, Bilgisayar Programcılığı Laboratuarı,Bilgisayar Ofis Laboratuarı, Bilgisayar Çizim Laboratuarı,Radyo ve Televizyon Uygulama Laboratuarı, Deri Uygulama Atölyesi, Deri Konfeksiyon Atölyesi, Konferans Salonu ve sosyal alanlarda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Huzur ve güven ortamında eğitim-öğretim yapılan Meslek Yüksekokulu aydınlık geleceğe açılan kapıda Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda ülkemiz gençlerine en iyi sosyal ve akademik hizmeti sunmayı temel ilke edinmiştir.