PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eşme Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:16
A. FİZİKİ ALTYAPIMIZ: Yüksekokulumuz, mülkiyeti Üniversitemize ait 67.000m² yüzölçümlü parsel üzerinde, 3100m² taban alanı oturumlu 4 katlı binasında 10 adet derslik, 1 adet teknik resim salonu, 50 adet bilgisayarın bulunduğu 1 adet bilgisayar laboratuarı, 3 adet atölye , konferans salonu ve kantin birimleriyle öğrencilerine rahat ve keyifli eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Ayrıca, Yüksekokulumuz kampüs alanı peyzajında yer alan yeşil alan dokusu, oturma grupları, otoparkı, ve açık spor tesisleri (voleybol, basketbol) öğrenci ve personelin kullanımına daima açık tutulmaktadır.

B. EĞİTİM ALTYAPIMIZ:

a. İdari Personel Altyapısı: Eşme Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Yüksekokul Sekreteri yanında bir müdür yardımcısı idari yönetimde görev yapmaktadır. İki öğrenci işleri, bir tahakkuk işleri , olarak üç kadrolu personel yanında, dört özel güvenlik görevlisi ,iki temizlik personeli ve bir yardımcı hizmetli ile idari hizmet vermektedir.

b. Akademik Personel Altyapısı: Yüksekokulumuz programlarında on üç kadrolu akademik personel görev yapmaktadır. Ayrıca, içerisinde bulunduğumuz öğretim yılında teknik, sosyal ve temel bilimlerde mevcut akademik personelin yük ve uzmanlık alanı dağılımı da dikkate alınarak, kurum dışı öğretim elemanlarından yeterli ‘ek hizmet’ alımı yapılmaktadır. Bu yolla, öğrencilerimizin, alanında uzman eğitimciler elinde nitelikli eğitim almaları hedeflenmektedir.

c. Laboratuar, Atölye ve Teknik Araç Altyapısı: Yüksekokulumuzda 50 adet bilgisayarın bulunduğu Bilgisayar Laboratuarını Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Geleneksel El Sanatları ve Lojistik programları ortak olarak kullanmaktadırlar. Ayrıca gerektiğinde kullanıma hazır yedi adeti sınıflarımızda olup dokuz adet projeksiyon makinası ile öğrencilerine çağın gerektirdiği imkanları en iyi şekilde sunmaktadır.Yüksekokulumuzda Geleneksel El Sanatları Programı öğrencilerinin kullanabileceği ülkemizin ve Uşak ilinin tarihi ve otantik yapısını birebir muhafaza eden halı ve kilimlerin dokunduğu dokuma atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz bünyesinde bulunan çizim atölyesinde öğrencilerimiz geleneksel ve özgün tasarımlar da yapmaktadırlar.

d. Kantin: 120 m2’ lik kullanım alanına sahip Yüksekokulumuz kantininde 1 adet televizyon, 1 adet masa tenisi, 1 adet masa futbolu ve 2 adet bilardo masası bulunmakta olup; sıcak-soğuk taze tüketime yönelik içecek ve gıdalarla, hijyenik şartlarda her gün 07:00 / 17: 00 saatleri arasında öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca şark köşesi ve ilçemizin sembolü olan kilim köşeleriyle öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmaktadır.

e. Yemekhane: Yüksekokulumuz yemekhanesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında hizmete girmiş olup 150 öğrenciye aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir.

f. Konferans Salonu: Konferans salonumuz 120 m2’ lik alana , 105 kişilik koltuğa ve bir adet projeksiyon makinasına sahip olup, Üniversitemiz içi ya da genele açık konferans, panel, seminer, program içi eğitim semineri ve sinema günleri gibi aktivitelerin sergilenmesi amaçlı kullanılmaktadır.

C. ÖĞRENCİLERİN İSKAN DURUMU: Öğrencilerimiz, ilçe geneline dağılmış özel evlerde kiracı olarak ya da işletmeciliğini özel sektörün yaptığı Milli Eğitim Bakanlığı denetimli 4 adet kız öğrenci yurdunda 300, 2 adet erkek öğrenci yurtlarında 120 öğrenci iskan edilmektedir.

D. SOSYAL ETKİNLİKLER: Üniversitemiz Yönetiminin öğrencilere yönelik düzenlediği tüm turnuvalara katılım sağlanmaktadır. Yüksekokulumuz öğrencilerinin katılımıyla kurulan ‘Tiyatro Kulübü’ ve ‘Halk Oyunları Topluluğu’ amatör çalışmalar yapıp; futbol, voleybol, masa tenisi, satranç gibi aktivitelerde okul içi turnuvalar düzenlenmektedir. Eşme İlçesinde her yıl bahar döneminde düzenlenen ‘Kamu Kurum Ve Kuruluşları İle Özel Kuruluşlar Arası Spor Turnuvaları’ na katılım sağlanmaktadır. Bahar dönemlerinde Ülkemizin değişik illerine sosyal ve kültürel içerikli geziler düzenlenmektedir.

Adres : Elvanlar Mah. Gülmezoğlu Cad. No:93 64600 Eşme/UŞAK
Telefon-Fax : 0 276 221 21 54 - 0 276 221 21 55
E-Posta : esmemyo@usak.edu.tr