PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banaz Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:15
Genel Bilgiler

Açılışı 4 Şubat 2003 tarihinde yapılan eğitim binamızın temeli 1996 yılında atılmış olup 196.000 metrekare açık alanı bulunmaktadır. Bina bodrum + 3 kattan oluşmaktadır. Eğitim binamız toplam 5600 metrekare kapalı alana sahiptir. Binamızda 16 derslik, teknik resim sınıfı, kimya ve bilgisayar laboratuarları, kütüphane, konferans salonu ve kantin bulunmaktadır. Ayrıca Seramik ve Mobilya Dekorasyon olmak üzere 280' er metrekare iki atölyemiz bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzda bölgeye hitap edebilecek ve bu bölgede gerekli olan teknik ara eleman ihtiyacını karşılamak düşüncesiyle ilk olarak İşletmecilik ve Seramik Programları açılmıştır. Daha sonra 1994-1995 öğretim yılında Kimya ve Cevher Hazırlama Programları açıldı. Şu anda Meslek Yüksekokulumuzda İşletme, Pazarlama, Kimya, Mobilya ve Dekorasyon, Seramik Cam ve Çini, Turizm Otel İşletmeciliği ve Mimari Dekoratif Sanatlar programları mevcuttur. 2011-2012 öğretim yılı itibariyle bu programlarda toplam 350’nin üzerinde öğrenci öğrenim görmektedir. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından açılması onaylanan diğer programlar Fizyoterapi, Dış Ticaret ve Otomotiv Teknolojisi’dir.

Misyon

Meslek Yüksekokulumuzun temel amacı; ülkemizdeki sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyacı olan donanımlı, alanlarında iyi yetişmiş “mesleki ve teknik” alanda yeterli bilgi ve beceriye sahip, teknolojik gelişmeleri takip eden, teorik ve pratik bilgilerini bir arada kullanabilen özgüvenli, katılımcı, toplumsal değerlere önem veren, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen, özgür düşünen kalifiye eleman yetiştirmektir.

Vizyon

Sektörlerindeki kalifiye eleman, bir ülkenin kalkınmasında en önemli faktördür. Ülkemizdeki en önemli eksiklik sektörlerdeki “kalifiye ara elemanı” eksikliğidir. Banaz Meslek Yüksekokulu endüstri ve hizmet kapsamındaki ihtiyaçları giderme anlamında öğrencilerin eğitimini ve hazırlığını sağlamakta ve 21. Yüzyılda Türkiye’nin gelişime yardımcı olmaktadır.

Fiziksel Yapı Bilgileri

Açık Alan: 196.000 m² - Kapalı Alanı: 5600m²

Atölye Sayısı: 280m² lik 1 Adet Seramik Atölyesi, 1 Adet Mobilya Atölyesi

Yemekhane ve Kantin: 1 Adet kantin 140m² , 1 adet 170m²’lik 100 kişi kapasiteli yemekhane.

Sınıflar Eğitim Alanları

Derslik: 50 Kişilik 5 adet, 75 Kişilik 2 adet, 100 kişilik 4 adet, 150 kişilik 5 adet sınıf.

Laboratuvar: 1 adet bilgisayar laboratuvarı 50 kişilik,1 adet kimya laboratuvarı 75 kişilik.

1 adet teknik resim salonu 75 kişilik, 1 adet konferans salonu 100 kişilik.

Adres : Ankara-İzmir Karayolu 3.KM. Banaz / UŞAK
E-Posta : banazmyo@usak.edu.tr
Telefon : 0 276. 221 21 50
Fax : 0 276. 221 21 51