PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenkaya Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:07
Atatürk Üniversitesi Şenkaya Meslek Yüksekokulu’nun misyonu, Kendi değerlerini özümseyen, toplumsal ve ahlaki değerlere sahip, evrensel değerlere açık, nitelikli ,mesleki açıdan yetkin, yenilikçi, araştırıcı, sorgulayıcı, çözümleyici ,katılımcı ,düşünce yapısında, bilgiye ulaşarak, bilgiyi üreterek, bilgiyi paylaşarak ve hayata dönüştürerek toplumun yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunmayı amaç edinmektir.

Ülkemizin bilgi, beceri ve refahına katkı sağlayacak çalışmaları yapmak ,bilim ve teknolojiden sosyal faaliyetlere kadar uzanan geniş bir alanda özgün araştırmaları, üst düzey eğitimi,ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik, topluma hizmeti amaç edinmiş saygın bir Meslek Yüksekokulu olmaktır.

Şenkaya Meslek Yüksekokulu Erzurum’a 167 km uzaklıkta bulunan Şenkaya ilçesinde Üniversitemize bağlı olarak “Şenkaya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” kurulması teklifi Yükseköğretim Kurulu’nda 28 Mayıs 2009 tarihinde 2547 sayılı yasanın 7/d-2 bendine göre uygun bulunmuştu. Ancak sağlık alanında öğretim elemanı bulunamamasından dolayı Okulumuzun adı 02/02/2012 tarihli Yükseköğretim Kurul Toplantısı’nda Şenkaya Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilerek “Muhasebe ve Vergi uygulamaları “ programının açılmasına karar verilmiştir.

Telefon: +90 442 231 4041
Faks: +90 442 236 0955
e-Posta: senkayamyo@atauni.edu.tr
Adres: Yukarı Mahallesi Atatürk Caddesi şenkaya / Erzurum