PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pasinler Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:05
Atatürk Üniversitesi Pasinler Meslek Yüksekokulu, Rektörlüğe bağlı olarak eğitim- öğretim veren bir yüksek öğretim kurumudur. 02.09.1993`te Erzurum`a 37 km uzaklıktaki Pasinler ilçesinde kurulmuştur. 1994-1995 eğitim-öğretim yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı olarak İnşaat Programı ile eğitime başlamıştır. Bugün itibariyle yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı, İnşaat Teknolojisi, Harita ve Kadastro, Yapı Denetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği, İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Elektronik Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ve İklimlendirme Teknolojisi Programlarında 650 üzerindeki öğrencisi ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

Tüm programlarımızda 2 yıllık Önlisans Eğitimi verilmekte olup öğretim dili Türkçedir. Önlisans programlarından mezun olan öğrenciler; Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programı Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik koşullarına göre dört yıllık lisans eğitimine devam edebilir. İsterlerse, Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı olmaları halinde, örgün eğitim veren fakültelerin alanları ile ilgili bölümlerinde 4 yıllık lisans öğrenimlerini tamamlayabilirler.

Telefon: +90 442 6613982
Telefon: +90 442 661 4676
Faks: +90 442 6613713
e-Posta: pmyo@atauni.edu.tr
Adres: Atatürk Üniversitesi, Pasinler Meslek Yüksekokulu Kampüsü, 25300 Pasinler / Erzurum