PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hınıs Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
08.10.2013, 20:01
Yüksekokulumuz; yöre insanına ve bu bölgede bulunan gençlere eğitim fırsatı tanıyarak yörenin bilimsel ve kültürel açıdan kalkınmasına katkıda bulunmakta, öğrencilere teknolojik gelişmelere paralel olarak eğitim-öğretim vermekte, öğretim elemanlarının kendilerini yenilemeleri ve geliştirmelerini sağlamakta, üstün nitelikli girişimci, yenilikçi, meslek ara elemanı yetiştirerek ülkemizde bu alanda ihtiyaç duyulan boşluğun doldurulmasını sağlamaktadır.

Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksekokulu 1998 yılında Teknik Programlar Bölümüne bağlı olarak Gıda Teknolojisi, İnşaat ve Su Ürünleri Sağlık Programları Bölümü Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programları açılmıştır.
1999 - 2000 Öğretim Yılında Teknik Programlar Bölümü Gıda Teknolojisi ve Sağlık Programları Bölümü Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programına alınan 12 öğrenci ile eğitim - öğretime başlanmıştır. 2002-2003 öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar bölümüne bağlı olarak Muhasebe Programı açılmıştır. 2008-2009 öğretim yılında Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programın ismi Veteriner Sağlık Teknikerliği olarak değişmiştir. 2009-2010 öğretim yılında Veteriner Sağlık Teknikerliği Programın ismi Laborant ve Veteriner Sağlığı bölümü olarak değişmiştir. İnşaat Bölümünde yeterli sayıda öğretim görevlisi olmadığı için bu programlara henüz öğrenci alınmamıştır.

İletişim Bilgileri
Telefon: +90 442 5112815
Faks: +90 442 5112896
e-Posta: hinismyo@atauni.edu.tr
İnternet Sitesi: http://www.atauni.edu.tr/#birim=hinis-meslek-yuksekokulu
Adres: Hınıs Meslek Yüksekokulu hınıs / Erzurum 25600