PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sdü yüksek lisans 2013

muppet
03.08.2013, 18:55
sdü nde yüksek lisans yapmak istiyorum görüş ve önerileriniz nelerdir:a070:

Mr.Muhendis
03.08.2013, 21:15
Hangi konuda görüş istiyorsunuz ?

hlmrk
06.08.2013, 11:09
Hangi bölümde yapmayı düşünüyorsun. Ben de sdü deyim.

muppet
13.08.2013, 21:29
tarla bitkilerini istiyorum ama bilemedim mülakat zor oluyor mu acaba bide dili çok yuksek olanlar mı basvuruyo

---------- Mesaj eklendi (21:29) ---------- Önceki mesaj (21:21) ----------

bir iki sorum daha olacaktı sen hangi bölümde yüksek yapiyosun .not ortalamaları falan yüksek mi çok başvuranların .birde bahar döneminde kontenjan açılıyormu belkı bı dönem almazlarsa

Mr.Muhendis
14.08.2013, 08:23
tarla bitkilerini istiyorum ama bilemedim mülakat zor oluyor mu acaba bide dili çok yuksek olanlar mı basvuruyo

bir iki sorum daha olacaktı sen hangi bölümde yüksek yapiyosun .not ortalamaları falan yüksek mi çok başvuranların .birde bahar döneminde kontenjan açılıyormu belkı bı dönem almazlarsa

Bizim bölümlerin dil puanları genelde düşük olur. ALES ve lisans not ortalaması yüksekse başlangıç için yeterli gelir. Mülakatlar yazılı veya sözlü olarak yapılıyor. Bölümle ilgili genel bilgileri soruyorlar. Buna ek olarak kuruldaki hocalar kendi alanlarından ve sizin tercih etmek istediğiniz alandan soruyorlar.

Bahar döneminde de %99 kontenjan açılır. Açılmaması ihtimali çok düşük.

muppet
14.08.2013, 20:06

Szin ortalamaniz ve dilinz cok mu yuksekti bide bazı universiteler tavsiye mektubu istiyormus burada da var mı

muppet
15.08.2013, 23:12

Sdu de 2 donemde yuksek lisans kontenjani aciliyomu acaba yani hem guz hemde baharda

muppet
03.01.2014, 19:44
Sdü de yukseklisans basvurusnda mulakat yazio acaba sozlu mudur yazili midir

Mr.Muhendis
03.01.2014, 22:53
Sdü de yukseklisans basvurusnda mulakat yazio acaba sozlu mudur yazili midir

Genellikle sözlü olur. Yazılı da yapılabilir.

muppet
27.01.2014, 16:24
Yuksek lisans kayidindan sonra bilgilerimi guncelledim bna mail adresi verdi ylogrencino@stud.sdu.edu.tr diye bunu nerede ve nasil kullanicammmmm

Mr.Muhendis
27.01.2014, 16:28
Yuksek lisans kayidindan sonra bilgilerimi guncelledim bna mail adresi verdi ylogrencino@stud.sdu.edu.tr diye bunu nerede ve nasil kullanicammmmm

https://eposta.sdu.edu.tr/

Burası olabilir. Otomasyona girişte kullanılıyor olabilir.

osmanguner
03.09.2014, 20:19
Yükseklisansta notlarin harf karsiligini sdu icin bulamadm benim bir dersim dd acaba gectm mi kaldim mi

---------- Mesaj eklendi (20:19) ---------- Önceki mesaj (20:12) ----------

Sdü notlarin harf karsiligini bulamadim yuksek lisans icin bnm bir dersim dd yaninda hic birsey yazmiyor kaldim mi gectim mi acsba

Mr.Muhendis
03.09.2014, 21:10
Yükseklisansta notlarin harf karsiligini sdu icin bulamadm benim bir dersim dd acaba gectm mi kaldim mi

---------- Mesaj eklendi (20:19) ---------- Önceki mesaj (20:12) ----------

Sdü notlarin harf karsiligini bulamadim yuksek lisans icin bnm bir dersim dd yaninda hic birsey yazmiyor kaldim mi gectim mi acsba
SDÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğine bakınız.