PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hammadde analizdeki kısaltmaların anlamını bilen varmı ?

müdür
30.07.2013, 12:52
hammadde analizdeki kısaltmaların anlamını bilen varmı ? mesela UFL 88 nedemektir, UFV 88, PDIN 88, PDIE 88, PDIA 88, açılımlarını veya ne anlama geldıklerını ne işe yaradıklarını bilen varmı acaba

organik memo
30.07.2013, 14:03
hammadde analizdeki kısaltmaların anlamını bilen varmı ? mesela UFL 88 nedemektir, UFV 88, PDIN 88, PDIE 88, PDIA 88, açılımlarını veya ne anlama geldıklerını ne işe yaradıklarını bilen varmı acaba

Hangi üretimdeki hammadde analizindeki kısaltmaları kastettiniz? Bitkisel üretim mi? Hayvansal üretim mi? Maddesel Üretim mi?

müdür
31.07.2013, 12:43
yem fabrikasında çalışıyorumda ben rasyon yaparken hammaddelerin besin değerleri lazım, analiz sonuçları geldiğinde yukarıda yazdığım kısaltmalar vardı bunların anlamını soruyodum ben. Hem ne üretimi olursa olsun bu değerler sabit mesela PDIN 88, Fransızların geliştirdiği bi değer birimi bunu bilsen yada bu konu hakkında bi bilgin olsa bu soruyu sormazdın ne olduğunu anlardın zaten

organik memo
31.07.2013, 18:27
yem fabrikasında çalışıyorumda ben rasyon yaparken hammaddelerin besin değerleri lazım, analiz sonuçları geldiğinde yukarıda yazdığım kısaltmalar vardı bunların anlamını soruyodum ben. Hem ne üretimi olursa olsun bu değerler sabit mesela PDIN 88, Fransızların geliştirdiği bi değer birimi bunu bilsen yada bu konu hakkında bi bilgin olsa bu soruyu sormazdın ne olduğunu anlardın zaten

Her ziraatçi herşeyi bilecek diye bir kural yok efendim. Ayrıca bildiğimi beyan etmedim. Sadece yardımcı olmak istedim. Evet bu konu hakkında bilgim yok ama desteğinizle konuyu araştırmak istedim. Şayet birşeyler bulursam size sunmaktan memnuniyet duyarım. İlginiz ve izahınız için teşekkür ederim.