PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tercihlerimde yardım edermisiniz?

abazin95
17.07.2013, 12:27
Merhaba ben bu sene lys ye girdim ziraat müh tercihi yapıcam babamın mesleği aynı zamanda kime sorsam şöyle bi sıralama duyuyorum bitki koruma-bahçe-tarla-toprak yani boyle bi sıralama var her zaman en iyisi bitki korumaymış yani ben toprak bilimi ve bitki besleme istiyorum onun yasal yetkileri daha geniş araştırdım ve labaratuvar açma yetkisi var aynı zamanda ilaç bayiside açabiliyor en mantıklısı bana göre bu yalnız böyle bi sıralama beni tedirgin ediyo.

Mr.Muhendis
17.07.2013, 12:36
Merhaba,

O sıralamayı kim, neye göre yapıyor ? Kime göre, neye göre "en iyi" ? Bunları da belirtmesi lazım. Hayvancılık isteyen birine sorsak o da zootekniyi en başa yazar. Siz çevrenize bakmayın. İstediğiniz bölümleri ve üniversiteleri yazın. Sırf biri "iyi" dedi diye istemediğiniz bir bölümü okumayın.

abazin95
17.07.2013, 13:00
Merhaba,

O sıralamayı kim, neye göre yapıyor ? Kime göre, neye göre "en iyi" ? Bunları da belirtmesi lazım. Hayvancılık isteyen birine sorsak o da zootekniyi en başa yazar. Siz çevrenize bakmayın. İstediğiniz bölümleri ve üniversiteleri yazın. Sırf biri "iyi" dedi diye istemediğiniz bir bölümü okumayın.

evet sorduğum kişiler ziraat mühendisleri çoğuda bitki koruma bölümünden mezun olduğu için bence oyle diyolar herkese göre kendi bölümü güzeldir tabi sonuçta bir toprak bölümü mezunu kendini geliştirirse ilaçlar hakkında bir bitki koruma mezunun yapabildigini yapar demi?

---------- Mesaj eklendi (13:00) ---------- Önceki mesaj (12:58) ----------

yani bide benim istediğim ilaç bayiliği konusunda tüm ilaçlardan anlayan iyi bir ziraat mühendisi olmak toprak bölümü uygunmudur?

Mr.Muhendis
17.07.2013, 13:01
evet sorduğum kişiler ziraat mühendisleri çoğuda bitki koruma bölümünden mezun olduğu için bence oyle diyolar herkese göre kendi bölümü güzeldir tabi sonuçta bir toprak bölümü mezunu kendini geliştirirse ilaçlar hakkında bir bitki koruma mezunun yapabildigini yapar demi?

Tabi ki yapabilir. Tarla bitkilerinden mezun deneyimli bir mühendis meslektaşım var. Kendisi hastalık ve zararlılar ile bitki besleme konusunda çok bilgilidir. Çoğu bölüm mezununu cebinden çıkarır. Bu şekilde kendinizi geliştirebilirsiniz.