PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivrisineklere Karşı Önlem

organik memo
04.07.2013, 22:42
Sivrisineklere Karşı Önlem

Böcekler bir diş sarımsakta olan allicin maddesinin ter ile çıkması sonucunda ortaya çıkan kokuya dayanamazlar. Ve böylece sizi ısırmaktan uzak dururlar.

Sivrisinekler her yazın azabıdırlar. Kimseyi rahat bırakmazlar, ister çocuk ister büyük olsun, ister tatile giden, isterse de şehirde kalanlar olsun.

Eğer 24 saat için doğal bir koruma arıyorsanız oldukça faydalı şifalı bir bitki olan sarımsak deneyin. “Sarımsak ana etken maddesi olan allicin nedeniyle böceklere karşı doğal bir itici olarak çalışıyor” phytotherapist Fabio Firenzuoli söylemektedir. “Bu madde cilt vasıtasıyla böcekler için özellikle istenmeyen koku veren ter yoluyla atılır.”

Bir sarımsak ile tatlandırılmış domates soslu kuru kızartılmış ekmek de aynı etkiye sahiptir. Bu şekilde yendiği zaman sarımsak hem damak zevkinize iyi gelecektir, hem de sivrisinekler için itici bir sprey rolüne sahip olacaktır. Ve günde iki ya da üç dış sarımsak yeme ile kendinizi ısırıklara karşı koruya bilirsiniz. Sarımsak şifalı bitkisi ile nefesinizdeki rahatsız edici koku yüzünden telaş ediyorsanız da bir sorun yoktur. Bunun için de özel usuller vardır ki, bunları etmekle hiç bir sarımsak kokusu kalmayacaktır.

Eğer siz de yaz aylarında rahatsız edici sivrisineklerden bıktıysanız, o zaman sarımsağı deneyin ve sonucunu kendiniz de göreceksiniz.

fenerlicesed
29.07.2013, 21:20
dostum aslında buna hiç gerek yok SHOCK isimli ilaç var odaya sıkıyosun 4 ay boyunca hiçbir sivrisinek odaya giremiyo karasinek de dahil

Mr.Muhendis
29.07.2013, 21:28
Bende raidin prize takılan kovucusundan aldım. Baya etkili.

organik memo
30.07.2013, 00:08
Tabi benim paylaştığım sadece bir önlem türü. Bunun gibi veya daha farklı önlemler alınabilir, ilaçlar kullanılabilir.

wolfois
31.07.2013, 21:57
sız kımyasal olarak bılgı verdınız bende sıze doğal olan oneri sunayım ozaman biberiye fesleğen evin içinde yetiştirirseniz s,nek sıkınıtınız kalmaz

organik memo
31.07.2013, 23:34
sız kımyasal olarak bılgı verdınız bende sıze doğal olan oneri sunayım ozaman biberiye fesleğen evin içinde yetiştirirseniz s,nek sıkınıtınız kalmaz

Tabi her zaman doğal ve organik önlemlerin alınması insan ve çevre sağlığı açısından daha önemlidir.