Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakan EROĞLU'ndan Araştırma Enstitüsü'ne Ziyaret

organik memo
23.06.2013, 10:58
Bakan EROĞLU'ndan Araştırma Enstitüsü'ne Ziyaret

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU beraberindeki heyetle birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce yapılan çalışmaları ve eğitim faaliyetlerini yerinde incelemek üzere Ilgaz Dağı Milli Parkı içindeki Toprak Gübre ve Su Kaynakları Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü – Araştırma ve Eğitim Merkezini 8 Haziran 2013 tarihinde ziyaret etmiştir.

Sayın Bakanın ziyaretinde TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet YÜCER ve Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ hazır bulunmuşlardır. Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet YÜCER Bakanlığımız araştırma programları ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi vermiştir. Aynı gün Merkezde Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Birliğinin Ziraat Mühendisleri için düzenlenen Hizmetiçi eğitim programı hakkında değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Doğal kaynakların geliştirilmesi ve Biyolojik Çeşitlilik konularında ortak çalışmaların değerlendirmeye ve uygulamaya alınmasına karar verilmiştir. Kurumlar arası işbirliği, uyum ve kamu kaynaklarının verimli kullanılması anlayışı çerçevesinde ortak proje ve programlar yapılacaktır. Bu projelerle eğitim ve uluslar arası işbirliği imkanlarının da geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak: TAGEM