PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bayilik sınavına nasıl çalışılır?

darkplacess
28.04.2013, 16:21
iyi günler ben tarımsal yapılar ve sulama mezunuyum. bayilik ve reçete sınavlarına hazırlanmak istiyorum fakat bitki koruma ile ilgili herhangi bi bilgim olmadığı için :dayak: :c054: nerden nasıl ve hangi nottan başlayacağımı bilemiyorum bu sitedede baya bi not var karmaşık değilde düzenli bi şekilde çalışmaya başlamak istiyorum.. bana yardımcı olursanız bi yol gösterirseniz sevinirim..
şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..:c062:

toprak müh
28.04.2013, 16:48
iyi günler ben tarımsal yapılar ve sulama mezunuyum. bayilik ve reçete sınavlarına hazırlanmak istiyorum fakat bitki koruma ile ilgili herhangi bi bilgim olmadığı için :dayak: :c054: nerden nasıl ve hangi nottan başlayacağımı bilemiyorum bu sitedede baya bi not var karmaşık değilde düzenli bi şekilde çalışmaya başlamak istiyorum.. bana yardımcı olursanız bi yol gösterirseniz sevinirim..
şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..:c062:

sınav soruları kısmından geçmiş yıllarda çıkmış soruları bulabilirsiniz ayrıca bitki koruma bölümünden ve ders notları kısmındaki bilgileri incelerseniz detaylı bi şekilde notlara ulaşabilirsiniz iyi çslışmalar

Mr.Muhendis
28.04.2013, 16:50
Merhaba,

Hiç bilginiz yoksa öncelikle genel konuları içeren bitki koruma kitabı almanız iyi olur. Kitap almak istemiyorsanız forumumuzdaki Bitki Koruma Ders Notları (http://www.ziraatciyiz.biz/bitki-koruma-ders-notlari-t608.html) konusundaki notlara bakabilirsiniz. Daha sonrada bayilik ve reçete sınavları için hazırlanmış olan Zirai İlaç Bayiliği Sınavına Hazırlık Ders Notları (http://www.ziraatciyiz.biz/zirai-ilac-bayiligi-sinavina-hazirlik-ders-notlari-t9976.html)na bakabilirsiniz.

darkplacess
28.04.2013, 17:07
bi bilgim yok bitki koruma konusunda.. zaten olmaması da normal heralde.. kaynaklar için çok teşekkürler. yardımcı olduğunuz için teşekkürler. en iyisi ilk olarak bitki koruma kitabına çalışıp sonra esas sınava hazırlanmak

toprak müh
28.04.2013, 17:27
bi bilgim yok bitki koruma konusunda.. zaten olmaması da normal heralde.. kaynaklar için çok teşekkürler. yardımcı olduğunuz için teşekkürler. en iyisi ilk olarak bitki koruma kitabına çalışıp sonra esas sınava hazırlanmak

kitabı bi okuyun sonra sorular üzerinden tekrarla çözerek çalışmayı deneyebilirsiniz

bera
29.04.2013, 10:46
organik tarım mezunuyum bu sınava gitrebiliyor muyum tarımdakilerdende bi bilgi alamadım yardımcı olursanız sevinirim

eda2362
29.04.2013, 23:39
organik tarım mezunuyum bu sınava gitrebiliyor muyum tarımdakilerdende bi bilgi alamadım yardımcı olursanız sevinirim

evet bende sizin gibi organik tarım mezunuyum ve bu sınava geçen sene girdim.önemli olan transkripte bitki koruma dersini almış olmanız...

bera
30.04.2013, 09:11
sınav nasıl peki zormu siz geçtiniz mi ve geçme notu kaç beni biraz bilgiledirirseniz sevinirim

Mr.Muhendis
30.04.2013, 18:02
sınav nasıl peki zormu siz geçtiniz mi ve geçme notu kaç beni biraz bilgiledirirseniz sevinirim

2012 Zirai İlaç Bayilik Sınavı Başvuru ve Sınav Tarihi (http://www.ziraatciyiz.biz/2012-zirai-ilac-bayilik-sinavi-basvuru-ve-sinav-tarihi-t9701.html)

Bu konudan bilgilere, yorumlara ulaşabilirsiniz. Zorluk kişiden kişiye değiştiği için sorulara bakarak kendinizi sınamanız gerekir.

alcasar
17.04.2014, 01:13
Araştırırsanız internette herşey var. Soruları tarayıp o konuları bulun ve çalışma sistemi belirleyin gerisi gelir. Önemli olan doğru konuları belirlemek. Önemsiz şeylere çalışıp vakit kaybetmeyin sınav soruları nasıl sorabileceklerini gösteriyo zaten.