PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arpa Hasılı

Fatih063
06.04.2013, 13:33
Arkadaşlar yaklaşık bir aydır arpa hasılı hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum. Ancak edindiğim o kadar çok farklı teknik terimlerle birgi varki karman çorman oldum. Sizden ricam 7-9 günlük bir arpa hasılının besin değerleri ve bunu süt sığırcılığında uygulanması.Yani verilmesi gereken besin değerlerinin ne kadarını karşılanabilir. Bu konu hakkında bilgisi olanların bana yardımcı olmalarını istiyorum... İlgili arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..
Ayrıca elimde "GALETA UNU" mevcut, bunun da besin değerlerini bilen varsa paylaşırsanız sevinirim..

ugur_03
06.04.2013, 23:52
sorduğunuz soruya tam bir rakam veremem fakat genel olarak buğdaygiller yeşil ot için kullanılacaksa başaklanma başlangıcında biçilir bu dönemde bitkiden en çok protein verimi elde edilir.

Fatih063
08.04.2013, 16:08
sorduğunuz soruya tam bir rakam veremem fakat genel olarak buğdaygiller yeşil ot için kullanılacaksa başaklanma başlangıcında biçilir bu dönemde bitkiden en çok protein verimi elde edilir.

Cevap için saolun. Birşeyler buldum: hasıl olarak 18-19 oranlarında ham protein. Sanırım bu konular Türkiye için çok yeni.