PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Organik Tarım Bölümü Okumak İstiyorum

Gökçen.
31.03.2013, 17:52
Merhabalar ben organik tarım okumak istiyorum ama üniversiteler hakkında, eğitim programları hakkında hiç bir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz içinizde silifke meslek yüksek okulunda bu bölümü okuyan arkadaşlarım var mı ?

Mr.Muhendis
01.05.2013, 13:04
Merhaba,

Önlisans programları yani MYO'lar çoğunlukla ilçelerde bulunur. Bu nedenle, eğitim kaliteleri hakkında üniversite adına bakarak bir şey söylemek doğru olmaz. Yeni bir üniversitenin MYO imkanları çok iyiyken, köklü bir üniversitenin MYO olanakları kötü olabiliyor. Eğitim kadrosu yine aynı şekilde...

Yol üzerinde olduğu için Silifke'den birkaç kere geçmiştim. Şehir olarak bence güzel ama eğitim kalitesini bilemiyorum.

http://www.silifke.selcuk.edu.tr/

Bu arada bahsettiğiniz MYO bu ise Organik Tarım programı bulunmuyor ? Ya da sitelerine eklemeyi unutmuşlar (!)

berxwedan
24.05.2013, 14:06
gökçen hanım bence okumasanız daha iyi.

organik memo
24.05.2013, 21:07
Organik Tarım mezunuyum. Geçen yıl cüz'i sayıda alım oldu bu bölümde fakat bu yıl olmadı. Ayrıca Diyarbakır Dicle Üniversitesinde Organik Tarım eğitimi MYO'da değil Ziraat Fakültesinde öğrencilere sunuluyor.

yokole1sey
26.05.2013, 01:19
Seracılık Okumanızı Tavsıye Ederım.

Mr.Muhendis
26.05.2013, 16:12
Mezun olduktan sonra evde oturup "işsizim, iş yok" demeyecekseniz, iş bulmak için çabalayacaksanız, kendinizi geliştirecekseniz bence ziraatin her bölümü okunabilir. İş bulamayanların büyük çoğunluğu iş beğenmiyor. 800 TL'ye çalışılır mı demeyecekseniz, kendinize yatırım yapmak ve deneyim kazanmak için çalışacaksınız. Zaten bir süre sonra farklı işlerde bulursunuz, maaşınız da artar.

organik memo
26.05.2013, 20:34
En Mantıklı Yaklaşım ve Düşünce Bu Zaten Hocam. Mücadele ve Az Olana Kanaat Etmek Gerekmektedir.

organikcii
17.12.2013, 22:02
aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz..