PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atandıktan Sonra Aynı KPSS Puanı İle Tercih Mümkün Mü ?

YasinZiraat
15.02.2013, 09:15
Bir çok kişiden TİGEM e atanıp daha sonra AYNI KPSS PUANI ile TARGEL e 1-2 ay sonra tercih verip geçen mühendis arkadaş olduğunu duyuyorum. Günümüz için böyle birşey mümkünmü? Bir dahaki sözleşmeli atamalarda 2012 puanımız ölmeden tercih yapabilirmiyiz? :blink:

Mr.Muhendis
15.02.2013, 09:28
Böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum. O zaman yüksek puanlı herkes düşük puanlı yerleri yazar, sonra da istediği yere geçer. Kaldı ki, bildiğim kadarıyla tercih yapıp atandıktan sonra aynı puanı belirli bir süre kullanamıyorsunuz. Bununla ilgili kılavuzlarda bir ibare geçiyordu. Vaktim olunca bulup eklerim.

YasinZiraat
19.02.2013, 13:58
Merkezi alımlar haricinde yapılan tüm alımlar kurumsal yerleştirmedir ve KPSS puanları kurumsal alımlarda (yerleşseniz de, atansanız da, göreve başlasanız da, göreve başlamasanız da) defalarca kullanılabilir. Ayrıca kurumsal alımlarda kadrolu veya sözleşmeli olmasının puanın defalarca kullanımı açısından bir ehemmiyeti yoktur. Merkezi atamalar genellikle haziran ve kasım aylarında yapılan tüm kurumları kapsayan atama türüdür. kurumsal atamalar ise kurumların kendi ihtiyacına göre ara dönemlerde yaptıkları atama türüdür. İlgilenenlere duyurulur. :thumbup: