PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tesisler

Mr.Muhendis
10.04.2009, 21:44
Eğitim-Öğretim Tesisleri

Fakülte binasında Amfi ile birlikte 18 adet derslik, 1 adet kütüphane ve okuma salonu, 1 adet konferans salonu, 12 adet laboratuar, 1 adet bilgisayar laboratuarı ve 1 adet öğrenci kafeteryası donatılmıştır. Dersliklerin tamamında slayt, tepegöz, sinevizyon, video ve televizyon gibi görsel araçlardan yararlanma olanağı bulunmaktadır.

Araştırma ve Uygulama Birimleri
Terzioğlu Araştırma ve Uygulama Birimi. Merkez kampus içerisindeki birimde, 85 dekar bağ ve 250 dekar kıraç tarla arazisi bulunmaktadır. Kampus içerisindeki bağ ve tarla arazilerinde Döner Sermaye İşletmesi tarafından üretim faaliyetleri ile yöre tarımına yönelik araştırmalar yapılmakta, ayrıca öğrencilerin bazı ders uygulamaları da bu alanlarda gerçekleştirilmektedir.

Dardanos Araştırma ve Uygulama Birimi
350 dekar araziye sahip olan bu birimde ağırlıkla sosyal tesisler yer almaktadır. Geriye kalan 160 dekarlık alan, sulu ve kuru tarıma uygun tür ve çeşitlerin geliştirilmesi, ileri tarım tekniklerinin araştırılması amacıyla değerlendirilmekte, sosyal tesisleri ile öğrencilerimize staj ve kamp olanakları da sunmaktadır.

TETAM Araştırma ve Uygulama Birimi
Bu birimimiz Merkez Sarıcaeli köyünde bulunmaktadır. Yaklaşık 250 dekarlık alana sahip olan birimimizde; ağıl, kümes gibi hayvansal üretim tesisleri bulunmaktadır. Tesislerde, Türk Saaneni keçi ırkı yetiştirilmektedir. Bölgenin damızlık süt keçisi gereksinimi bu birimimizden karşılanmaktadır. Tesisler dışında kalan arazide yem bitkileri yetiştiriciliği yapılmaktadır.