PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Organik Tarım İş Olanakları

tyyrtkn
22.01.2013, 16:08
mbr ben organik tarim mezunuyom iş olanaklari hakkinda bilgisi olan varmi....:D:D

wolfois
07.04.2013, 18:34
bir cok kişi bu bölümden mezun ama herkes kendi dalında değil okuldan sonra bır kaç belge alırsan kendı bölümün de değil ama baska sektorde alabılırsın bır cok belgede senede bır defa veerılmkte bilgin ola

tuğçe21
30.04.2013, 11:50
bu belgeler neler ben haziranda mezun oldum danışmanlık belgesinide aldım ama yine iş yok

Mr.Muhendis
30.04.2013, 18:07
bu belgeler neler ben haziranda mezun oldum danışmanlık belgesinide aldım ama yine iş yok

hangi sertifikalar?? (http://www.ziraatciyiz.biz/showthread.php?t=8165&highlight=autocad)

Yukardaki sayfada alınabilecek sertifikaları tartışmıştık. Oradan bilgi alabilirsiniz.

İş yok demeden önce İş İlanları (http://www.ziraatciyiz.biz/ziraat-muhendisi-ilanlari-f83.html)na bir göz atın derim. :)

wolfois
14.05.2013, 22:33
yanlış bilmiyorsam mesul müdürlük belgesi fumigasyon operatoru yardımcısı belgesi tarımsal danışmanlık belgesi ehlıyet v.s v.s

---------- Mesaj eklendi (22:33) ---------- Önceki mesaj (22:29) ----------

organik tarım olmasada zaten bu bölümden bulmak zor anadolu etap dıye bır grup var onlar urfa adana balıkesır v.s gibi yerlerde ziraat teknikeri alımı yapıyor agro mar dıe ızmır kokenlı fırma ilaçlama sektorude teknıkeri alımıları yapıyor fare yılan bocekten korkmazsanız

Mr.Muhendis
07.07.2013, 10:03
3 Haziran 2012 tarihli bir haber...

Türkiye'de sayıları 50'yi bulan Organik Tarım Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra işsizler kervanına katılanlar artık işsiz kalmayacak.

Organik Güvenilir Gıda Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Nazmi Ilıcalı, Türkiye'de sayıları 50'yi bulan Organik Tarım Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra işsizler kervanına katılanlara iş vereceklerini söyledi.

Erzurum'da 12 yıl önce başlattıkları organik tarımı kısa sürede Türkiye'nin dört yanına yaydıklarını ve üye sayılarının 25 bini bulduğunu belirten Nazmi Ilıcalı, 600 bin dekar arazide organik tarım yaptıklarını açıkladı.

İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürlüğü ile ortaklı yürüttükleri proje kasamında Ankara'da 6 ay süreli 'Organik Tarım Teknikeri Kursu' açtıklarını vurgulayan Nazmi Ilıcalı, şöyle dedi:

"Kursiyerleri Almanya'dan yabancı hocalar eğitecek. İlk etapta 120 MYO mezunu federasyonumuza bağlı şubelerde istihdam edilecektir. 1000 TL aylık ücret verilecek denetçiler, organik tarım yaptığımız yerlerde tohumun toprağa buluşmasından tüketiciye gidene kadar safhayı denetleyecek. Organik tarımda kontrol sertifika kuruluşları var. Ama onlar yılda 1 kez gelip denetleme yapıyor. Bizimkiler sürekli üretimin başında olacak. Uyguladığımız projemizin adı; Organik tarımda rastlantısal hatalar için algoritma stratejilerinin geliştirmesidir. Bu proje kapsamında Ortup Organik Kriterleri belirlenmiştir. Bu kriterlerle üretilen organik ürünlerin tüm aşaması izlenmiş olacaktır. Yani bu proje Türk organik tarımının disipline edilmesini sağlar. Şu anda Türkiye'ye, Kazakistan, Kırgızistan, Etiyopya gibi ülkelerde üretilip getirilip satılan organik ürünlerin güvenililiğine inanmıyoruz. Çünkü buralar dünyanın en fazla kimyasal ilaç ve yabani ot tohumu kullanıldığı bölgelerdir."

Organik Gıda Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Nazmi Ilıcalı, geçen yıllarda yerli tohumları toplamak için harekete geçtiklerini ve bugüne kadar 111 tohum topladıklarının vurgulayan Nazmi Ilıcalı şöyle konuştu:

"Toplanan yerli tohumlar çeşitli üniversitelerden 7 akademisyenin oluşturduğu komisyonda incelendi. Ardından yasa gereği Bitki Gen Kaynakları Araştırma Enstitüsü'ne numune gönderildi. Tohumların üretimine geçip bunları üyelerimize göndereceğiz. ORTUB organik kriterlerinde kesinlikle yerli tohumlar kullanılacaktır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de organik tarıma büyük dönüş var. Öyle ki Türkiye'de 600 bin dekarda organik tarım yapılıyor. Böylesine kapsamlı alanda organik tarım yapılıyorsa bunun denetimi şart. İşte bunun için çok acı bir durumdan bahsetmek istiyorum. Türkiye'de 50 tane organik tarım meslek yüksekokulu kurulmuş. Bugüne kadar binin üzerinde öğrenci mezun olmuş. Bu öğrencilerin hepsi boşta. Boş öğrenciler mesleği ile ilgili çalışmak istiyorlar. Biz bu kontrolörlüğü organik tarım meslek yüksekokulundan mezun olan öğrencilere yaptıracağız."

Kaynak: aktifhaber

Mr.Muhendis
07.07.2013, 10:19
Facebook sayfamıza bir meslektaşımız (Emine Hanım) tarafından yazılan yorumdur:

merhabalar organik tarımı özel sektörde çalışacaksanız ya da kendi işinizi kuracaksanız tavsiye ederim yoksa devlette iş yok malesef):kpss ile alım olmuyor pek ben 2010 organik tarım mezunuyum o sene girdim kpss ye kadro açılmadı iki sene boyunca):şu an ise ziraat müh.deyim(toprak bilimi ve bitki besleme)3.sınıfa geçtim

bera
07.07.2013, 16:36
mesul müdürlük belgesini organik tarımcılar da alabilir mi bilgilendirirseniz sevinirim

Mr.Muhendis
08.07.2013, 08:17
mesul müdürlük belgesini organik tarımcılar da alabilir mi bilgilendirirseniz sevinirim

Bir değişiklik olmadıysa önlisans mezunları da alabiliyordu.

ozlem-ek-21
17.08.2013, 21:21
arkadaşlar merhaba ya bu zirai ilaç bayilik sınavı için organik tarımcılarda başvuru yapabiliyormu bizde sınava girebiliyor muyuz cevap verirseniz sevinirim...

Mr.Muhendis
17.08.2013, 21:26
arkadaşlar merhaba ya bu zirai ilaç bayilik sınavı için organik tarımcılarda başvuru yapabiliyormu bizde sınava girebiliyor muyuz cevap verirseniz sevinirim...

Merhaba,

b) Ziraat mühendisi veya eczacı veya ziraat teknisyeni veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker olmak,

Mevcut yönetmeliğe göre bu şartı sağlıyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

farukakca
03.03.2014, 01:07
Merhaba,

Mesul müdürlükle alakalı bilgi verirseniz sevinirim. Organik tarım mezunuyum

hatice ç.
13.07.2014, 04:24
2014 için organik tarım bölümü hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Mr.Muhendis
13.07.2014, 12:52
2014 için organik tarım bölümü hakkında bilgi sahibi olan var mı?
Tam olarak öğrenmek istediğiniz nedir ?

hatice ç.
14.07.2014, 01:16
Tam olarak öğrenmek istediğiniz nedir ?

geçen seneden beri bölümün iş olanaklarında bi gelişme var mı devlet ataması var mı mesela ?

Mr.Muhendis
14.07.2014, 02:51
geçen seneden beri bölümün iş olanaklarında bi gelişme var mı devlet ataması var mı mesela ?
Maalesef yok. Olsa bile 1-2 tane oluyor.

hatice ç.
15.07.2014, 00:38
özel sektörde iş imkanları nasıl peki?

Mr.Muhendis
15.07.2014, 03:06
özel sektörde iş imkanları nasıl peki?
Girişken değilseniz pek iyi değil.

hatice ç.
16.07.2014, 03:09
Girişken değilseniz pek iyi değil.

anladım, çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)