PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bkü satan toptancılara nasıl ulaşabilirim

burgazlıyız
21.12.2012, 18:02
arkadaşlar ben ziraat son sınıf öğrencisiyim. okul bitince hemen bayilik izni almak ve bir dükkan açmak istiyorum sınav mevzuat falan hepsini taradım bi problem yok fakat dükkanı açmak için satacak ürünlere nasıl ulaşacağım konusunda hiçbir fikrim yok toptancılara nasıl ulaşabilirim bilemiyorum çiftçilik yaptığımız için işin nasıl yürüdüğünü biliyorum bu işi yapanları da tanıyorum çevremde ama sonuçta rakip gözüyle bakarlar diye düşünüyorum ve danışamıyorum kimlere ulaşmam gerekir nasıl çalışırlar örneğin malı peşin mi satarlar yoksa diyelim harman ödemeli falan mı çalışıyolar bu tip bilgilere çok ihtiyacım var yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler ediyorum

Mr.Muhendis
21.12.2012, 18:25
Merhaba,

Ilaç firmalarınin genel merkezlerinden bilgi alabilirsiniz. Onlar size bölgenizdeki temsilciyi söyleyeceklerdir.

Ilaç firmalari peşin, çek, senet vs. ile çalışır. Örneğin, 60 günlük çek verirsiniz. 60 gün içinde ödemenizi isterler. Ya da 3 senet yaparlar aylık ödersiniz. Ödeme planini konuşup anlaşırsınız. Ama çoğunlukla 3 aydan fazla vadeye yaklaşmıyorlar.