PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AÖF Tarım Bölümü ve Danışmanlık

mustafa58
19.12.2012, 16:06
Eski-yeni herkese selam ve saygılar arkdaşlar. ben Tarım 1. sınıfa bu sene başlıyoum. gördüğüm kadarıyla sistem(kredili sistem) benim gibi yeni, onun için çok sağlıklı bilgiler bulamadım umarım burada bana yardımcı olabilecek kişiler vardır.

sorularım şöyle:
1- Ben, 2 yıllık TARIM bölümüne kayıt oldum burayı bitirmem durumunda sanırım ziraat teknikeri olacağım ama görüyorum ki bunun da çeşitleri var Bitki,hayvan,su ürünleri teknikerliği vs. daha sonra da bunlardan birini mi seçeceğim? yada TARIM'ı bitirince ne olmuş oluyorum :)

2- Ocak 5-6 günlerinden gireceğim sınavlarda bana verilen kitaplardaki tüm ünitelerden mi mesul olacağım. (bu konuda da net bir bilgi bulamadım)

3- Diploma kiralama... çiftçilerle anlaşma sonucu çiftçi başına 500 tl destekleme alma vs. gibi getirileri olacağı düşüncesiyle bu bölüme yazıldım, gerçekten böyle ihtimaller var mı?:icon_eek:

Mr.Muhendis
19.12.2012, 16:51
Merhaba,

1. Sanırım "Tarım Teknikeri" olarak geçiyordu. AÖF bürolarından kesin bilgi alabilirsiniz.

2. Bildiğim kadarıyla bu listede AS olarak geçenler vize (ara sınav) üniteleri oluyor.

http://upload.ziraatciyiz.biz/images/2012/12/19/aof-ara-final-sinav-konulari.gif

3. Evet. Çalışmak istediğiniz alanın (örneğin sertifika almak gibi) şartlarını sağlamanız halinde olabilir.

4. Üst kısımda KONULARIM ve MESAJLARIM bağlantıları bulunuyor. Onlara tıkladığınızda konularınız ve mesajlarınız çıkacaktır. Ayrıca profilinize girdiğinizde de bulabilirsiniz. Forum içerisinde konulara e-mail adresi, telefon vb. eklemek yasaktır.