PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Kemal Üniversitesi Radyo Üniversite Yayında

Mr.Muhendis
02.12.2012, 19:33
Üniversitemizde bir süre önce yayın hayatına başlayan “Radyo Üniversite”nin tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Üniversitemiz çarşı kompleksinde düzenlenen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aynur Özfırat, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

http://i.imgur.com/dDyN2.jpg

DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ (http://www.mku.edu.tr/read.php?type=683e3d6bb16307a84e2672fe85b8edb0&id=1252)

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Özfırat, “ Radyo üniversite yalnızca üniversitemizin değil Hatay’ın da sesi olmayı amaçlamaktadır. Akademisyenlerin, idari personelimizin, öğrencilerimiz ve Hataylıların katılımıyla var olacak bir radyo istasyonu kurmak hedefiyle yola çıktık. Radyo üniversite Hatay’ın en fazla dinlenen ve her alanda beğenilen bir radyo istasyonu olmayı amaç edinerek yayın hayatına başlamıştır. Sizleri de radyomuzun bu hayalini gerçekleştirebilmesi için destekte bulunmaya davet ediyoruz. Bu vesileyle öncelikle Rektörümüze radyomuzu hayata geçirdiği için teşekkürlerimi sunmak isterim. Aynı zamanda burada adını sayamadığım, özellikle kuruluş aşamasında tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor; radyomuza başarılı bir yayın hayatı diliyor ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Güder ise konuşmasında, “Üniversiteli olmanın dinamizmini yansıtacağını düşündüğümüz Radyo Üniversitenin sadece iletişim fakültesi için değil tüm Hataylılar için önemli bir etkinlik, zenginlik olacağını, kültürel atmosfer ve kaliteyle üniversitemizin Hatay’a ne kadar büyük sahiplik ve kucaklayıcılık içinde yaklaştığının en önemli ve özel örneği olacağını düşünüyorum. Henüz bir ay önce yayına geçen radyomuz inanıyorum ki kısa süre içerisinde tüm Hatay’ın her bir köşesinde dinlenen en önemli radyo olacak. Hiç kuşku yok ki şimdiye kadar yapmış olduğumuz yayınlardan geriye dönüşlerde en çok dinlenen radyo olmamız belki radyomuzun başlangıç döneminde neler getireceğine dair duyulan merakın ve özlemin karşılığı, belki de insanları bıktıran reklam çalışmalarının henüz yapılmıyor olması, en büyük avantaj olarak görünüyor. Gelişen süreç içerisinde bu avantajlara siz öğrencilerimizin dinamizmiyle, onların bakış açısıyla üniversitenin akademik etkinliklerinin ve ürettiği değerli yansımasıyla gerçek anlamda radyoculuğun karşı karşıya kaldığı bir toplumda oluşturduğu onurlu imajla, onurlu yükselişle devam edeceğine inanıyorum.” diyerek konuşmasının devamında şunları aktardı:

“Şu anda Antakya’da ve Amik Ovası’nın her yerinde, Reyhanlı’da, Hassa’da, Kırıkhan’da, bağlı köylerimizde, Yayladağ’ ın bir bölümünde, Belen’in bize bakan yüzünde dinlenilmekte olan Radyo Üniversite tesisleşme çalışmasını tamamlar tamamlamaz Erzin’e, Dörtyol’a, Payas’a, Arsuz’a kadar tüm ilçelerimizde ve beldelerimizde dinlenen bir radyo haline gelmiş olacaktır. İlimizde kültürün, sanatın, edebiyatın, sporun, estetiğin, her türlü güzel ve özel örneğin vatandaşlarla buluşmasına kaynaklık edecek yayınlarımızla aranızda olacağız. İnanıyorum ki bu kadar güzel hedefler ve bu kadar güzellikler ve sizin gibi güzel Mustafa Kemalliler olduğu sürece biz başarı yolunda sadece çalışmak gibi üçüncü bir öğeye ihtiyaç duyarız. Hepimiz başararak radyomuzu başarılı yerlere getireceğiz. Kuruluş aşamasında bize teknik anlamda katkıda ve destekte bulunan ve bugün burada bizlere iştirak eden herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Gerçekleştirilen etkinlik konuşmaların hemen ardından katılımcılar için düzenlenen müzik ziyafetiyle ve yine katılımcılar için yapılan döner ikramıyla son buldu.