PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2500 yeni tarım danışmanı alınacak

Ziraat Uzmanı
09.11.2012, 20:47
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağını açıkladı. En geç 2013 Ocak ayına kadar Görevine başlayacak

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri başladı. Bakan Mehdi Eker, burada yaptığı konuşmada, 2 bin 500 yeni tarım danışmanı alınacağı müjdesini verdi. Daha önce 7 bin 500 tarım danışmanı alındığını hatırlatan Eker, “Bunlar kırsalda köylerde çalışacak. Köylerde çiftçinin yanında, bahçesinde, merasında, ahırında, onun yanı başında hizmet sunacak. Böylece sayı 10 bin kişiye ulaşmış olacak.Alım Süreci başladı. ÖSYM yakın tarihte ilana çıkacak. Prosedür tamamlanıp en geç 2013 Ocak ayına kadar bunlar çalışmaya başlamış olacak.” diye konuştu.

okul sütü programında ihale sürecinin başlatıldığını hatırlatan Eker, “Bu sene özel okullar da buna dahil edildi.” ifadesini kullandı. Eker, Et ve balık Kurumu'nun et ve süt piyasalarınıdüzenleyen bir kuruma dönüştürüleceğini aktardı.

Ekmek israfının önlenmesi için proje başlatacaklarını söyleyen Eker, dünyadan tarımsal ekonomik büyümede ilk 5 ülke arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi. Eker, “Tarımsal ihracatı 40 milyar dolara ulaştırmayı amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu. Bakanlığın 2013 yılı bütçesinin 13 milyon 116 bin 230 tl olarak öngörüldüğünü kaydeden Eker, “Bütçede geçen yılın başlangıç ödeneğine göre yüzde 25 oranında artış öngörülüyor.” dedi.

harbibey
09.11.2012, 23:10
geçici tarimsal danişmanlik sertifikasi kalkacaği söyleniyor gerçekmidir bir bilginiz varmidir acep tşkler

Ziraat Uzmanı
10.11.2012, 20:56
geçici tarimsal danişmanlik sertifikasi kalkacaği söyleniyor gerçekmidir bir bilginiz varmidir acep tşkler

Şuanlık öyle bir durum yok, olacağını da sanmıyorum

harbibey
25.11.2012, 20:25
tşk ederim bilginiz için peki bu geçici danişmanlık belgesini alabilirmiyim şirket açacağiz arkadaşlarla ???:a014:

erdal3302
27.04.2013, 13:49
tarım danışmanlık sertifasyla danışman olrak atanılablymu

---------- Mesaj eklendi (13:49) ---------- Önceki mesaj (13:49) ----------

devlete

Mr.Muhendis
27.04.2013, 13:53
tarım danışmanlık sertifasyla danışman olrak atanılablymu

---------- Mesaj eklendi (13:49) ---------- Önceki mesaj (13:49) ----------

devlete

Şu an için öyle bir şey yok. Belki ilerleyen zamanda olabilir. Ama Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri vs. bazen alıyor.

toprak müh
27.04.2013, 15:51
Şu an için öyle bir şey yok. Belki ilerleyen zamanda olabilir. Ama Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri vs. bazen alıyor.

sertifikayı alanlar işkur a kaydı olmayan arkadaşlar kayıt yapsın özel şirketler epey ilan verecektir böylece ilanlar cep telefonunuza gelir değerlendirirsiniz bu şekilde sertifikayı
ziraat odaları buradan talep ediyor

Mr.Muhendis
27.04.2013, 15:54
sertifikayı alanlar işkur a kaydı olmayan arkadaşlar kayıt yapsın özel şirketler epey ilan verecektir böylece ilanlar cep telefonunuza gelir değerlendirirsiniz bu şekilde sertifikayı
ziraat odaları buradan talep ediyor

Önemli bir bilgi olduğu için Facebook üzerinden de duyuru yaptım. Teşekkürler.

toprak müh
27.04.2013, 15:59
Önemli bir bilgi olduğu için Facebook üzerinden de duyuru yaptım. Teşekkürler.

evet diğer iş ilanları yayınlayan sitelerede cv bıraksın ve bunu eklesin herkes mutlaka iş bulurlar bikaç yerle görüştükten sonra karar verelim çünkü nerdeyse bedavaya çalıştıracaklar

nilay90
19.05.2013, 17:45
iyi günler ben sizde birazcık bilgi istiyorum baya tecrübelisiniz anladığım kadarıyla . ben tıbbi ve aromatik bitkiler mezunyum malesef ki iş yok:( elimden geldikce kendmi geliştirmeye çalışıyorum nisandaki tarımsal danışmanlık sınavına girdim kazandımda ama hala işsizim nerlere başvurmalıyım neler yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

toprak müh
19.05.2013, 18:08
evet diğer iş ilanları yayınlayan sitelerede cv bıraksın ve bunu eklesin herkes mutlaka iş bulurlar bikaç yerle görüştükten sonra karar verelim çünkü nerdeyse bedavaya çalıştıracaklar

iyi günler ben sizde birazcık bilgi istiyorum baya tecrübelisiniz anladığım kadarıyla . ben tıbbi ve aromatik bitkiler mezunyum malesef ki iş yok:( elimden geldikce kendmi geliştirmeye çalışıyorum nisandaki tarımsal danışmanlık sınavına girdim kazandımda ama hala işsizim nerlere başvurmalıyım neler yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

belgeniz hayırlı olsun ama sizin bölüm konusunda bilgim yok yapabilecekleriniz işkur üzerinden cv hazırlayın cv nizde bu belgeyide ekleyin bi de iş ilan sitelerine cv bırakın mutlaka dönüş olur urfa da epey yaygın danışman arayan şirketler fazla ama dediğim gibi bölüm bölüm değişiyo talepler bilgim olursa bölümünüzle ilgili yazarım kolay gelsin başarılar

nilay90
19.05.2013, 23:20
belgeniz hayırlı olsun ama sizin bölüm konusunda bilgim yok yapabilecekleriniz işkur üzerinden cv hazırlayın cv nizde bu belgeyide ekleyin bi de iş ilan sitelerine cv bırakın mutlaka dönüş olur urfa da epey yaygın danışman arayan şirketler fazla ama dediğim gibi bölüm bölüm değişiyo talepler bilgim olursa bölümünüzle ilgili yazarım kolay gelsin başarılar

çok teşekkür ederim inanın heryere cv bırakıyorum ama malesef geri dönüş yok. işkur olaynıda burda okudum ama danışmanlıkla alakalıı seçenek yok yane ekliyemedim belgelerime.

toprak müh
20.05.2013, 00:45
çok teşekkür ederim inanın heryere cv bırakıyorum ama malesef geri dönüş yok. işkur olaynıda burda okudum ama danışmanlıkla alakalıı seçenek yok yane ekliyemedim belgelerime.

almış olduğunuz kurs sertifikaları ekleyebiliyorsunuz ve detay kısmı var isterseniz siz ordan yazıyorsunuz böylece bana uygun işler kısmı var ya orayı tıkladığınızda cv nize uygun işler sıralanıyor. artık özel sektörde şirketlere epey cazip şartlar sağlıyorlar bu yüzden işkur üzerinden eleman ilanı veriyorlar.

Ziraat Uzmanı
20.05.2013, 15:08

Sayın Nilay,

Öncelikle okuduğunuz bölüm, iki yıllık olduğunu tahmin ediyorum, ancak iş sektörü bakımından iyice araştırdığınızda çok farklı işler bulacağınıza eminim. Özellikle şunu kendinizin bilmesinde fayda var, başka firma bünyelerinde mi yoksa kendi işinizi mi kurmak istiyorsunuz bu önemli konu çünkü, önce buna karar vermeni gerekiyor. Başka firmaların ve işletmelerin bünyesinde çalışmak isterseniz, toptan baharat firmalarında iş bulabilirsiniz ama benim tavsiyem kendi işinizi kurmanızdır.

Başarılar dilerim.