PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selçuk Üniversitesi Çumra Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
18.10.2012, 11:21
Meslek Yüksek Okulumuz 1992 yılında kurulmuş, eğitim ve öğretime Konya'da Alaaddin Keykubat Kampüsünde başlamıştır. Daha sonra Çumra ilçesinde, önce bir ilkokul da ve sonra bu günkü binasında sürdürmektedir.

Dört programda eğitim veren Yüksekokulumuz fiziki yapılanma, ders araç gereç, bilgisayar laboratuarı ve mesleki çalışma laboratuarları ile yeterli hale getirilmeye çalışılmaktadır.

1999 yılında üç yeni program açılması "YÖK" tarafından uygun görülerek program sayısı yediye çıkarılmış ancak öğrenci alınamamıştır.
Ülke sanayisi ve tarımın ihtiyaç duyduğu kaliteli ara eleman yetiştirmeyi amaç edinen yüksekokulumuz bazı sosyal tesisler ve yeni yapılanma sorununu çözdüğü taktirde yeni açmış olduğumuz "Plastik Teknolojisi " programına öğrenci alınacaktır.

Makina programına 2003-2004 Öğretim yılında öğrenci alınmıştır.
On bir yıllık geçmişi bulunan Meslek Yüksekokulumuz bölge ve ülkeye önemli katkıları yanında Çumra'ya maddi katkıları ve sosyal açıdan da fayda sağlamaktadır. Yüksekokul öğrencilerimizin sağlık, huzur ve güven içersinde Ülkemiz Sanayi ve tarımının istifadesine sunmaktan mutluluk duymakta, daha güzele ulaşmak için birlikte gayret göstermeyi hedef edinmektedir.

ULAŞIM

Okulumuza kendi vasıtasıyla gelecek olanlar KONYA üzerinden KARAMAN yolunu takipederek Çumra ilçesine ulaşabillirler.

Otobus ile gelenler İstanbul, İzmit, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Afyon Şehirlerinde gelecek olanlar KONTUR firmasının direk Çumra seferleri mevcuttur.
Diğer Şehirlerden gelenler ise Yeni Otogardan Esgi Garaja minübüsle gelip buradan yarımsaat ara ile kalkan Çumra otobüsleri ile Çumra'ya ulaşabilirler.

İstanbul Haydarpaşadan kalkan İç Anadolu Mavi Treni ilede Çumra İlçesine ulaşım sağlanabilir.

İLETİŞİM

Adresimiz: S.Ü. Çumra Meslek Yüksekokulu Cumhuriyet Mahallesi 42500 Çumra / KONYA
Telefon : +90 332 447 56 21
Faks: +90 332 447 34 25
E-Mail : cumramyo@selcuk.edu.tr