PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
16.10.2012, 11:16
Erciyes Üniversitesi Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu, Üniversitemiz senatosunun 01.01.2003 tarihli kararıyla kurulmuş olup 12.01.2005 tarihinde Yrd. Doç. Dr. Fazıl CANBULUT kurucu müdür olarak atanmıştır.

Yüksekokulumuzda ilk olarak, Bilgisayar Programlama ve Lojistik Programları 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında Mühendislik Fakültesi binasında eğitime başlamıştır. 2007 yılında hayırsever iş adamı Hüseyin ŞAHİN’in bağışlarıyla Üniversitemiz Seyrani kampüsünde (Develi) binası tamamlanan ve senato kararıyla adı Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu’na dönüştürülen okulumuz, taşınarak öğrenim hayatına burada devam etmiştir.

Meslek Yüksekokulumuz, Seyrani kampüsüne taşınması ile birlikte 2007-2008 eğitim-öğretim yılında İş Sağlığı ve Güvenliği ve Çocuk Gelişimi programları ile 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Bilgisayar Teknolojisi programında öğrenci almaya başlamıştır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında İnsan Kaynakları Yönetimi programı açılmasına karar verilmiş olup halen 6 programda 12 öğretim elemanı ve 300 öğrencisi ile öğrenim hayatına devam etmektedir.

Ülkemiz genç insanlarına mesleki beceri kazandırmayı uygulama temelinde esas alan Meslek Yüksekokulumuzda, 13.01.2011 tarihinde atanan Yrd. Doç. Dr. Şükrü SU müdür olarak görev yapmaktadır.

Yüksekokulumuzun Misyonu ;

“ Kurum ve kuruluşların beklentilerinin de ötesinde, bilgi ve teknolojiye dayalı, etkili ve etkin hizmet sunabilecek bireyler yetiştirmek ”

Yüksekokulumuzun Vizyonu;

“ Mezunlarını önce insan anlayışı ile kendine güvenen, sorumluluk alabilen, üretken, kendisi ve toplumla barışık, teknolojik gelişmeleri takip eden, geleneği değişimle bütünleştirerek geleceği elinde tutan ve aranan bireyler haline getiren önder kurumlardan biri olmak ”

Web : http://dmyo.erciyes.edu.tr
E-mail: dmyo@erciyes.edu.tr
Tel: +90 352 621 90 91
+90 352 621 98 99
Faks: +90 352 621 95 15
Adres : Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu Develi / KAYSERİ