PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erciyes Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
16.10.2012, 11:13
Neden Mustafa Çıkrıkçıoğlu M.Y.O.?

Bünyesinde bulundurduğu 5 program ile başta Kayseri olmak üzere ülkemiz sanayinin ihtiyacı olan, yaratıcı, problem çözmede sistematik yaklaşıma sahip, takım çalışmasına yatkın, çağdaş, çevreye duyarlı, sosyal, mesleki etik bilincine ve lider özelliklerine sahip kalifiye eleman (tekniker) yetiştirmektir.

Sahip Olunan Imkânlar

• Fiziki Imkânlar :1600 m2 oturum alanı olmak üzere 5.600 m2 ’lik alana inşaa edilmiştir.
• A Bloğu: öğretim elemanları ,B Bloğu: idari kısım ve öğrenci işleri, konferans salonu ve kütüphane, C Bloğu: derslikler, laboratuarlar, atölyeler ve kantinn
• Derslikler: 4 adet 100 kişilik, 6 adet 40 kişilik olmak üzere toplam 10 adet derslik
• Laboratuar ve Atölyeler : Ortalama bölüm başına düşen 5 laboratuar/atölye ile uygulamalı eğitim verilmektedir.
• Konferans salonu : 100 kişilik kapasiteye sahip konferans salonu ile bilimsel, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlenmektedir.
• Kütüphane : Çeşitli konularda yayınlanmış kitap, dergi, proje vb. yayınlara ait 500 civarında doküman, 50 öğrencinin aynı anda çalışabileceği bir ortam, 2 adet internet bağlantılı bilgisayar
• Öğrenci İşleri : Her türlü öğrencilik hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için hizmet vermektedir.
• Kantin : Öğrencilerin dinlenme ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için 100 kişilik bir adet kantin mevcuttur.

Eğitim-Öğretim

• Yüksek okulumuzda eğitim süresi 4 yarıyıl (2 yıl)’dır..
• Her yarıyılın ilk haftası kayıt yenileme haftasıdır. Geçerli bir mazereti olmadıkça zamanında kayıtını yenilemeyen öğrenciler o yarıyıl ders alamazlar ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar.
• Staj : Öğrenci arkadaşların mezun olduktan sonra işletme ortamına kolay adapte olabilmeleri için öğrencilik dönemlerinde staj yapma zorunluluğu vardır.
• 1. sınıfta 30 iş günü ve 2.sınıfta 30 iş günü olmak üzere toplam 60 iş günü staj yapmaları zorunludur. Bütün derslerinden başarılı olsalar dahi stajları eksik olan öğrenciler mezun olamazlar.
• Mezun öğrencilerimize “Ön Lisans Diploması” ile birlikte “Tekniker” ünvanı verilmektedir.

Web: http://mcmyo.erciyes.edu.tr
E-mail: mcmyo@erciyes.edu.tr
Tel: +90 352 437 50 57
Faks: +90 352 437 50 57
Adres : Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüs Talas Yolu Melikgazi/KAYSERİ