PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Niğde Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksekokulu Tanıtımı

Mr.Muhendis
12.10.2012, 10:32
Yüksekokulumuz, 1994 yılında kurulmuştur. İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı Muhasebe Programı ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı; Teknik Programlar Bölümüne bağlı Bahçe Ziraatı Programı ile toplam 3 programla eğitim-öğretime başlamıştır. 1998 yılında Arıcılık Programının açılmasıyla program sayısı 4'e çıkmıştır.

Yüksekokulumuzda, eğitim-öğretime 1994 yılında Ulukışla İlçe Belediyesi’nin hizmet binasının bir kısmında başlanmış, 1996-2002 yılları arasında ise Milli Eğitim Bakanlığı’na ait ortaöğretim yurdunda devam edilmiştir. 2003 yılında kendi binasına taşınanan Yüksekokulumuz, eğitim-öğretim faaliyetlerini burada sürdürmektedir.

Niğde Üniversitesi Çamardı Meslek Yüksekokulu'nun 2005 yılında kapatılması sonucunda bu Yüksekokul bünyesindeki Su Ürünleri ve Arıcılık Programlarının da Yüksekokulumuza aktarılmasıyla aktif program sayısı 5'e yükselmiştir.

Yüksekokulumuzda, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında, Bahçe Ziraatı, Su Ürünleri ve Muhasebe Programlarında, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında da Ağırlama Hizmetleri programında İkinci Öğretim programları açılmıştır.

İletişim Adresi: Niğde Üniversitesi Ulukışla Meslek Yüksekokulu 51900 Ulukışla-NİĞDE

Telefon : +90 - (388) 5118586
Faks : +90 - (388) 5118627
Web : http://www.nigde.edu.tr/umyo
E-Posta : umyo@nigde.edu.tr

Yerleşke :
Niğde il merkezinin güneyinde (Adana kara yolu üzeri) ve merkeze yaklaşık 55 km uzaklıktaki Ulukışla ilçesindedir. Ana karayolu ve demiryolu üzerinde olması nedeniyle ulaşım sorunu olmayan ilçenin rakımı 1400 m, nüfusu ise yaklaşık 5000'dir. İlçe, en yakın illerden Adana merkeze yaklaşık 155 km, Aksaray merkeze 110 km uzaklıktadır. Yüksekokulumuz, ilçe merkezinin güney-batısında ve merkeze yaklaşık 2 km uzaklıktadır.